EĞİTİM KAZANIMLARI

Eğitim, bireyi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu etkilemenin olumlu olması ümit edilen şeydir. Her eğitimin sonucunda birey yüzde yüz olumlu kazanım sağlayamayabilir. Yani olumsuzluklarda olacaktır.

 0
EĞİTİM KAZANIMLARI

Eğitim, karanlıkta yol gösteren doğal veya yapay ışık kaynaklarımız gibidir. Gece karanlıkta Ay nasıl Dünya' mızı aydınlatıyorsa, arabanın farları gideceğimiz yolu nasıl belirgin hale getiriyorsa vb...

Eğitim sayesinde tüm dünyamız veya tüm yaşam ve yaşantılarımız dogru bir hale gelebilir. Eğitimsizlik durumu ise yaşamı; tat alınmaz, içinden çıkılmaz bir hale sokabilir.

Eğitim, bireyi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu etkilemenmenin olumlu olması ümit edilen şeydir. Her eğitimin sonucunda birey yüzde yüz olumlu kazanım sağlayamayabilir. Yani olumsuzluklarda olacaktır.

Örneğin öğretmenin kullandığı pekiştiteç, çocuğun matematik dersini sevmesini hızlı bir şekilde matematik problemini çözmesini sağlayabilir, bunun yanında çocukta olumsuz olarak soruyu çözdüğünde öğretmen masasına izinsiz gidip problem sonucunu gösterme olumsuz davranışını kazandırabilir.

Eğitimde olumlu kazanımların önceliği, eğitimin planlaması, egitim felsefesinin oluşturulması, eğitimin programlanmasi ve eğitımin geliştirimesi ile mümkündür. Eğitimin canlı ve sürekli olduğu da unutulmamalıdır tabi ki.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi