Eğitim Sistemi ve Toplum Baskısı Üzerine

Bir çok öğrenci eğitim sisteminden yakınmaktadır. Toplum baskısı yüzünden mutsuz hissetmektedir. Toplumun beklentilerini karşılayamama korkusu ve karşılayabilmek için uygun eğitim alt sisteminin olmaması birçok öğrenciyi buhrana sürüklemektedir.

 0
Eğitim Sistemi ve Toplum Baskısı Üzerine

  Eğitim kurumları ticari amaç gütmekte, böylece haksız rekabet ortaya çıkarmaktadır. Eğitim sisteminin eksikliği ve yetersizliği öğrencileri psikolojik buhrana sokmaktadır. Tüm bunlarla birlikte toplum baskısı ve beklentiler öğrencilerin durumunu daha da kötüleştirmektedir. Tüm bunlardan farklı olarak bu makaleyi yazmamın amacı isyan etmek değil sizi savaşmaya davet etmektir.

  Eğitim sistemine yakınmakta haklıyız fakat bunun bize bir getirisi yoktur. Bundan dolayı eğer eğitim sistemini değiştirecek gücümüz yoksa kendi kendimizi eğitmek zorundayız. Sürekli şikayet etmek ve bu durumu değiştirmek için bir şey yapmamak kolaya kaçmak olacaktır. Bulunduğumuz durum ne kadar kötü olursa olsun bu koşullar altında tek bir zorunluluğumuz var; savaşmak. Başka çaremiz yok. Toplumun söylediklerini görmezden gelip tamamen kendi isteklerimiz doğrultusunda çalışmalıyız. Başkalarının ne dediğinin bir önemi yoktur. Eğitim sisteminin kötü olması başarıya ulaşabilmemiz için bir engel değildir. Şartlar ne olursa olsun kendi istekleriniz için savaşın. Her insanın yaptığı gibi eğitim sisteminden yakınıp durmayın. Yakınmak, savaşmaktan çok daha kolay bir seçenek olduğu için insanlar yakınmayı seçmektedirler. Siz kolay olanı değil sizi geliştirme potansiyeli olan durumu seçin.

  Biz öğrencilerin değer yargıları ve istekleri karşısında toplumun söyledikleri kayda değer argümanlar değildir. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow