Eğitim Yatırımlarını Anlatan Başkan Ayaz: 20 Okul Kazandırdı

AK Parti Iğdır İl Başkanı “Bizde diyoruz ki yaparsa Ak Parti yapar Çünkü 2022-2023 Yılları arasında ilimiz eğitimde çağ atladı..."

 0
Eğitim Yatırımlarını Anlatan Başkan Ayaz: 20 Okul Kazandırdı
Eğitim Yatırımlarını Anlatan Başkan Ayaz: 20 Okul Kazandırdı

Eğitim Yatırımlarını Anlatan Başkan Ayaz:

20 Okul Kazandırdık AK Parti Iğdır İl Başkanı “Bizde diyoruz ki yaparsa Ak Parti yapar Çünkü 2022-2023 Yılları arasında ilimiz eğitimde çağ atladı..." AK Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Yerel ve Ulusal Basınla bir araya gelerek Milli Eğitim Bakanlığının Iğddır'da yapmış olduğu yatırımları gezdirdi. Başkan Ayaz, İl Yönetimi ve Iğdır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Budanur ile birlikte 2022 ve 2023 yılı içerisinde ilimize yapılan yatırım ve projeleri yerinde inceledi.

 Iğdır İl Milli Eğitim müdürü Ercan Budanur, İl Merkez ve ilçelerde yapılan yatırım ve projeler hakkında bilgilendirme yaptı. BAŞKAN AYAZ” İLİMİZE BİR OKUL YERİNE 20 OKUL KAZANDIRDIK” AK Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Yıllar önce bir okul sözü almak için ak sakkalar ile birlikte Ankaranın yolu tutulur bir okul sözü almak için haftalarca Ankarada kalır ve döndüklerinde ise bir okul sözü aldık deniliyordu. İlimizde bugün 20 Okul yapılıyor böylelikle eğitimde bir hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 BAŞKAN AYAZ” İKİLİ EĞİTİME SON VERECEĞİZ” Okullarımız Eğitm öğretime başladığında ilimizde ikili eğitime son vereceğiz. Artık çocuklarımız sabahın 6 sında karanlıkta okula gitmeyecek. İkili eğitim son bulacak. Sabah 8’de gidecek öğle 2.’de çıkarak evine gidebilecek.

Bu imkanı sağlamak bir hayeldi ve biz AK Parti iktidarı ile bu hayeli gerçekleştirdik. Şuan ilimize yapılan yatırımları sıralayacak olursak 200 Yataklı Pansiyon, 60 Yataklı Mesleki ve Teknik Lise Uygulama oteli, 24 Derslik Anadolu Lisesi, 24 Derslik Güzel Sanatlar Lisesi ve Konferans Salonu, 4 Derslik Merkez Fatih Anaokulu, 24 Derslik Iğdır Merkez Baharlı Mahallesi. Hürriyet Ortaokulu, 24 Derslik Iğdır Merkez Karaağaç Mahallesi ortaokulu, 8 Derslik Karaağaç Anaokulu, 8 Derslik Maraşal Fevzi Çakmak Anaokulu, 4 Derslik Cevdet Çiftçi Anaokulu, 8 Derslik Cumhuriyet Anaokulu, 4 Derslik Mahmut Nedim Kuyumcu Anaokulu Halfeli Anaokulu, 8 Derslik Merkez Anadolu Haydar Aliyev Anaokulu, 4 Derslik Şehit Er Erdem Yüce Anaokulu Emek Mahallesi Anaokulu, 8 Derslik Baharlı Anaokulu Söğütlü Mahallesi, 24 Derslik Baharlı ilkokulu İnönü İlkokulu, 24 Derslik Söğütlü Ortaokulu, 24 Derslik Karaağaç Ortaokulu Konaklı Ortaokulu, 16 Derslik Özvatan İlkokulu Halfeli Ortaokulu, 8 Derslik Baharlı Mahallesi Özel Eğitim Anaokulu ve 24 Derslik Mahmut Nedim Kuyumcu İlkokulu gibi bir çok okulumuz hazır bir kısmı ise bitim aşamasına geldi. 

Bizde diyoruzki yaparsa AKKParti yapar Çünkü 2022-2023 Yılları arasında ilimiz çağ atladı. AK Parti her bakanlığımızda Milli Eğitim’de olsun, Spor’da, Ulaştırma’da, Sağlıkta olsun Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de yatırımlarda çağ atlattı. Bu mutluluğu yaşamamızın sevinci ise bizim zamanımızda olması ayrı bir sevinç ve gururdur. Buda bize bir heycan katıyor. İnşallah ilerleyen günlerde ise diğer bakanlıklarımızın yatırımlarını aynı şekilde gezip göreceğiz. Burdan Sayın Cumhurbaşkanımıza Sayın Bakanımıza Iğdır Halkı adına teşekkür ediyoruz.

 Allah onlardan razı olsun onların gayretleri çabaları sonrası bizleri bu noktalara getiriyor.”dedi. AYAZ İLİMİZE YAPILAN HER YATIRIM BİR İSTİHDAMDIR Ayaz, İlimize yapılan Spor salonları, Yüzme Havuzları, Gençlik Merkezleri, Okullarımız, Uygulama otelimiz gibi bir çok yatırımlar bir isdihtamdır. Her okul için Temizlik görevlisi, Güvenlik görevlisi, Öğretmenlerinden, görevli personeline kadar büyük bir isdihtam sağlayacaktır. Buda bizleri ayrıca sevindirmektedir.” şeklinde konuştu.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Tahirkavri Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi Cep: 05347170129