EN ETKİLİ 7 BEYİN EGZERSİZİ

Beyin insanoğlunun en karmaşık ve en özel yapısıdır. Peki bizler bunun yeterince farkında mıyız yoksa gün geçtikçe bu özel yapımızı köreltiyor muyuz? İşte tam bunun için en etkili beyin egzersizleri şimdi sizlerle.

 0
EN ETKİLİ 7 BEYİN EGZERSİZİ

Beyin yapısını güçlendirmek ve zinde tutmak için onu eğitmek ve sürekli yeni şeyler eklemek şarttır. Bu bağlamda beyin egzersizlerini uygulamak beyni zinde tutmak için çok işe yarayacaktır. Her gün farklı deneyimler ve farklı öğretiler ile beynin güçlü yapısını korumak için bakalım hangi egzersizler yapılmalıymış.

7 - Sık Kullanmadığınız Eliniz ile Dişinizi Fırçalayın

Bu en basit ama etkili yöntemlerden biridir. Beyin alışılmışın dışına çıkar.

6 - Masada Oturulacak Yerlerinizi Değiştirin

Bu da sürekli süregelen ve artık beyne ihtiyaç duymadan yapılan işlerden kurtulmak ve rutine bağlı kalmamak için yapılması gerekenlerden biridir.

5 - Yeni Kokular

Beyin yeni kokular ile yeni bağlantılar elde edebilir. Bunun için sabah rutininizde veya seyehat zamanlarınızda yeni kokular edinmek ve bunlarla bağlantı kurarak beyninizi dinamik bir yapıda tutabilirsiniz.

4 - Nesnelerin Yerini Değiştirin

Muhtemelen evinizde her şeyin yerini gözünüz kapalı çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu pek de istediğimiz bir şey değil. Şimdi nesnelerin yerlerini değiştirin ve tekrar deneyin işte şimdi güzel oldu.

3 - Bir Grupla Beraber İşler Yapın

Bir grup ile beraber işleri yürüttüğünüzde sürekli farklı olaylar ve durumlarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu da size beraber iş yapmanın dışında diğer gelişimlerden de faydalanacağınız anlamına gelir.

2 - Farklı Bir Şekilde Okuyun

Okuma tarzınızı, yerinizi ve pozisyonunuzu sürekli değiştirerek herhangi bir okuma aktivitenizin tamamen rutinleşmiş olmasından koruyun. 

1 - Yemediğiniz Gıdaları Tüketin

Daha önce yukarıda da yazdığı gibi tat ve kokular ile bağlantı kuran beyninize yeni bağlantılar sağlayarak ona bir egzersiz fırsatı sunabilirsiniz. Bu sayede dinamik işlevini sürdürmeye devam eder.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow