En Yaygın Kullanılan Soyadları

Zaman zaman karışıklığa veya başka problemlere de yol açabilen isim ve soyadı benzerliğine hepimiz rast gelmişizdir. İşte şimdi karşınızda Türkiye'de en yaygın olarak kullanılan soyadlarının listesi sizlerle.

 0
En Yaygın Kullanılan Soyadları

Türkiye'de soyadları ile ilgili yaşanan birbirinden farklı komik, trajik ve korkunç olaylar bizlere soyadlarımızın aslında ne kadar önemli olduğunu bir çok kere hatırlatmıştır. Bu bağlamda Türkiye'de en fazla kullanılan soyadları ile ilgili liste aşağıda yer almaktadır.

Listede İlk Sırada ''YILMAZ'' Var

Hepimiz mutlaka her alanda bir ''Yılmaz'' soyadında bir ünlüyü mutlaka hatırlıyoruzdur. Bu kadar çok kullanılan Yılmaz soyadı tam 1 milyon 580 bin 313 kişi tarafından kullanıldığı İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından öğrenilmiştir.

En yaygın olarak kullanılan soyadları listesini 2. sırada ''Kaya'' soyadı takip ediyor. Bu soyadını kullanan da etrafımızda hatırladığımız kişiler mevcuttur.

3. Sırayı ise ''Demir'' soyadı alıyor. Ve Türkiye'de en çok kullanılan ilk üç soyadı böylelikle tamamlanmış oluyor. Diğer yaygın olarak kullanılan soyadları ise şu şekilde: Çelik, Şahin, Yıldırım, Yıldız, Öztürk, Aydın, Özdemir olarak kayıtlarda dikkat çekiyor.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow