ERGİN ATAMAN YENİDEN MİLLİ TAKIMDA!

Türk basketbolunun, yakın tarihinin en önemli koçlarından biri olan ve yakın geçmişe damgasını vuran başarılı Türk koç milli takım ile anlaşma sağladı. Şartlar, hedefler ve daha fazlası (detaylar ) haberin devamında. İyi okumalar dileriz.

 0
ERGİN ATAMAN YENİDEN MİLLİ TAKIMDA!

Geçmiş Senelerde Yaşananlar

Açıkçası geçmiş senelerde maalesef başarı unsurunu beraberinde getirecek birliktelikler milli takımda yaşanamamıştı. Örnek vermek gerekirse ev sahibi olduğumuz turnuvada kadro yetersizdi. Oysaki çok iyi bir koça (Ufuk Sarıca) ve seyirciye sahiptik fakat bizim için başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Ardından Dünya Kupasında yine benzer talihsizlikleri yaşadık ve son olarak Orhun Ene döneminde ne oynadığını tam olarak sahaya yansıtamayan bir milli takım görüntüsü vardı. Tabi yine şansızlıklar da mevcuttu. 

Günümüz - Şartlar - Hedefler

Günümüze geldiğimizde ilk kez başarılı bir kadro, başarılı ve iddialı bir koç ve de başarıya aç bir seyirci var. Tüm unsurlar birleşmiş gibi gözüküyor ve bizi heycanlandırıyor. 

Buradaki önemli konulardan birisi de FIBA - EUROLEAGUE çatışması bu çatışmada Ergin Ataman net bir şekilde önceliğinin milli takım olacağını bildirdi.

Milli Takımı çalıştırmanın hiçbir şartı olamayacağını da söyleyen başarılı koç ve federasyon başkanı hedeflerinin madalyalar olduğunu da dile getirdi.

Günümüz şartlarında hem milli takım hem klüp takımı çalıştırmak çok zor olsa da bu birliktelikte önemli payı olan Tuncay Özilhan'a hem başkan hem koç teşekkürlerini ilettiler.

Gelecekte Bizi Neler Bekliyor

Maalesef Dünya Kupası Elemelerine kötü başlayan milli takımımız zor bir dönemde. Ve bu dönemde yıldızlarından yoksun oynayacaklar. Umarız bu elemeyi başarıyla tamamlayıp hemen ardından eylül ayındaki Avrupa Şampiyonasına odaklanabiliriz. Bu şampiyonada oyunu değiştirebilen yıldız sayımız Cedi, Larkin, Furkan, Sertaç ve Alperen ile birlikte oldukça fazla. Herhangi bir talihsizlik yaşamaz isek madalya hatta şampiyonluklar gelebilir. Yıldızları göz önünde bulundurduğumuzda sadece Fransa, İspanya ve Sırbistan'ın kağıt üzerinde bizden daha favori olacağını düşünüyorum.

Ardından Olimpiyat Elemeleri başlıyor ve belki de tarihimizde ilk kez olimpiyatlarda yer alacağız. Zaten elemelerin ardından Ergin Ataman'ın sözleşmesi sona eriyor.

Dezavantajlar

Birçok güzel gelişmeler ve hayaller mevcut fakat eksik yanlarımıza da bir göz atmalıyız

Skorer 4 numara - 4 numara pozisyonunda Ersan İlyasova'nın ardından yerini doldurabilecek bir oyuncu halen bulunamadı. Ve 4 numaradan skor gelmeyince oyunun tıkandığını Efes'te görmüştük umarım aynı sorun bizim için tekrarlamaz.

Formsuz Oyuncular - En önemli skor yükünü alacağını düşündüğümüz ve maçın kritik anlarında bizi rahatlatabilecek yeteneklere sahip olan Melih, Furkan ve nispeten Cedi sezonun sonuna çok formsuz girdiler ve onların yeteri kadar skor yapamaması bizim için bir facia olabilir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow