Eski sevgiliyi unutamama nedenleri

Onunla her şey bir masal gibi başlar ve her anınız birbirinden güzeldir. Ama zamanla bir şeyler olmaz, sorunlar çıkar ve sürdüremeyeceğinizi anlarsınız. Ya siz ya karşı taraf ilişkiyi noktalar. Elbette ki ilişki bittikten sonra bir süre onu unutamamak normaldir. Ama bu yıllarınızı alıp sizi ona karşı takıntılı hale getirdiyse bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Peki neden eski sevgili uzun zaman sonra bile unutulmaz?

 0

1. Kabullenmemek

İlk sebep kesinlikle kabullenmemektir. İlişkiniz biter, ama siz hala onun sizi istediğini düşünür ve tekrar barışacağınızı umar durursunuz. Bir türlü ilişkinizin bittiğini ve karşı tarafın sizi artık istemediğini kabullenmezsiniz. Bu can acıtıcı olabilir. Ama bu adımı atmadan onu unutmanız mümkün değildir. Bittiğini ve artık umut olmadığını kabullenmelisiniz.

2. Sürekli onu hatırlatan anılarla olmak

Eskiler "gözden uzak olan gönülden de uzak olur" derler. Ama siz sürekli eski sevgilinizi hatırlatan ne varsa sürekli onu yaparsınız. Birlikte çekildiğiniz fotoğraflarınıza bakıp eski anıları canlandırırsınız. Eski mesajlarınızı okuyup asla kendinize unutmak için fırsat vermezsiniz. Yapmanız gereken onunla ilgili ne varsa silmek, atmak veya kaldırmak. Onu hatırlatan ne varsa uzak durmak.

3. Kendinize boş anlar yaratıp onu düşünmek

Onu düşünmeye fırsat bırakmayacak kadar zamanınızı doldurmanız daha doğru olacaktır. Belki kendinize yeni hobiler edinebilirsiniz. Yeni kitaplar alıp okuyabilir veya yeni oyunlara üyelik açıp zaman geçirebilirsiniz. Tamamiyle sizin aklınızı meşgul edecek ne varsa onu yapmalısınız. Boş anınız ne kadar bol olursa onu düşünmeye daha odaklı olursunuz.

4. Çok fazla duygusal müzikler dinlemek

Müzikler ruh halimizi etkileyebilir. Eğer çok fazla duygusal ve hüzünlü müzikler dinlersek olmayan aşkın bile acısını çekebiliriz. Mümkün olduğunca bu tarz müziklerden uzaklaşıp neşelendiren müziklere yönelmelisiniz.

5. Hayallerinizi hala onunla ilgili kurmak

Belki uzun zamandır sadece onunla ilgili hayaller kurdunuz veya her kurduğunuz hayalde onu da yanınıza aldınız. Bunu artık bırakmaya çalışmalısınız. Hayalinizi kendinize odaklandırıp asla eski sevgilinizi katmamanız gerekiyor.

6. Onu merak etmek

Onu merak edip ortak arkadaşlarınıza soruyor olabilirsiniz veya sosyal medyada sürekli onu takip ediyor olabilirsiniz. Bu da bırakmanız gereken diğer eylem. Unutmayın sürekli ona maruz kalırsanız unutmanız mümkün olmayacaktır.

Aranızda yaşanlar bitti. Güzel anlar ve duygular yaşadınız ve bu o anlarda kaldı. Bunlar sizin nadiren hatırlamanız gereken hatıralar.. Bir insan hayatınıza girdiğinde bu sizinle sonsuza kadar olacak anlamı taşımıyor. Birçok insan size bir süre eşlik eder ve gider. Yaşadığınız güzel anları şans olarak değerlendirip artık sizinle olmadığı için karalar bağlamaktan vazgeçmelisiniz. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

FundaTR Merhaba. İsmim Funda. Kendi halimde çeşitli konularda yazmayı seviyorum. Umarım yazdıklarımı beğenirsiniz:)