Ev Yapımı Estetik

Hangi kadın dolgun dudaklara hayır diyebilir? Dolgunluğu ile dikkat çeken, sürülen rujun hakkını veren dudaklar birçok kadının ortak hayali. Bu hayale kavuşmanın tek yolunun estetik operasyon olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Evinizin konforunda uygulayabileceğiniz dudak dolgunlaştırıcı bitkisel yöntemler ile bu hayalinize kavuşabilirsiniz.

 0

1. Tuzla Dudak Dolgunlaştırma

Tuzla Dudak Dolgunlaştırma

Tuzla Dudak Dolgunlaştırma

1. Adım: Dudaklarınızı sıcak suyla ıslatılmış bir bezle yarım dakika (30 sn) ovalayınız. Yahut yumuşak bir diş fırçasıyla aynı şekilde yapın. Tabi sıcak suyla dudaklarınızı ıslatın ki biraz nemlensin. Dudaklarınızı diş fırçasıyla ileri geri doğru hareket ettirdiğinizde kan dolaşımını da hızlandırmış olursunuz.

2. Adım: Dudak peeling'i ya da sofra tuzuyla dudaklarınızı nazikçe ovalayınız. Bu şekilde dudaklarınızı ölü hücrelerden temizlersiniz.

3. Adım: Dudaklarınızı kuruladıktan sora dudak dolgunlaştırıcı ürün uygulamak. Bunun için eczaneden Viks alın ve dudaklarınıza uygulayınız. 20 dakika sonra gördüklerinize çok şaşıracaksınız. Dudaklarınız inanılmaz dolgunlaşacaktır.

Bunu kullanan bir ünlü. Vicks sürdüğünüzde dudaklarınız şişiyor. Hatta dudaklarınızı kapatamaz hale geliyorsunuz. (Bir de tarçın yağının dudak dolgunlaştırdığı söylenir. Önce acıyor sonra şişmeye başlıyormuş.


4. Adım: Nemlendirme. Viks sürdüğümüzde dudaklarımız kuruyabilir. Bunu önlemek için nemlendirici ya da vazelin sürün. Benim tercihim vazelinden yana. Çünkü vazelin çatlak olan bir yeri onarır, iyi nemlendirir.

5. Adım: Makyajla dudaklara estetik görünüm verme. Açık kahverengi ya da ten rengi bir dudak kalemiyle dudakların çevresini çizin, içini doldurun. Kalem ten rengine ne kadar yakın olursa o kadar iyidir.Sonra, bunun üzerine açık mat bir ruj uygulayınız. Rujun fazlasınız bir peçeteyle alın ve üzerine renksiz bir parlatıcı sürün.

Dudakları çatlaklarına karşı dudaklarınıza bal sürüp 15 dakika bekleyin. Balı ovalayarak uygulayınız.

2. İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm

İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm

Vücudunuzdaki tüylerden evde hazırlayacağınız doğal mısır unu maskesi ile kısa zamanda kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli şekilde uygularsanız tüylerden kısa zamanda tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Malzemeler;
+ 1 adet yumurtanın beyazı
+ 1 çay kaşığı mısır unu ( mısır nişastası da kullanılabilir )
+ 1 çay kaşığı toz şeker

Maskenin Uygulanışı

Bir kaba yukarıda belirtilen tüm malzemeleri koyarak karıştırın.
Hazırladığınız bu maskeyi tüy olan bölgeye sürün ve kurumasını bekleyin.
Kuruyan maskeyi cildinizi tahriş etmeden çekerek yada ılık su yardımıyla çıkarın.

Haftada 4 kere uygulayabileceğiniz mısır unu + yumurta beyazı maskesini düzenli kullandığınızda istenmeyen tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow