FENERBAHÇE ALMANYA'DA KAYIP! (ALBA BERLİN - FENERBAHÇE BEKO)

Euroleague arenasındaki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko Alba Berlin'e deplasmanda 84-70 mağlup oluyor. Ve maalesef bu sonuçla birlikte ilk 3 haftayı sadece 1 galibiyet ile kapatıyor. Detaylar haberin devamında.

 0
FENERBAHÇE ALMANYA'DA KAYIP! (ALBA BERLİN - FENERBAHÇE BEKO)

Maç Öncesi Notlar

Açıkcası son kaybedilen Panathinaikos mücadelesi ve sonrasında ligde son saniye basketi ile kazanılan maçlar temsilcimiz açısından hiç iyiye işaret etmiyordu. Fakat kadro kalitesi ve maçın Almanya'da olmasından dolayı seyirci desteği avantajını elde edecek olmamız bizleri galibiyet konusunda ümitlendiriyordu. Rakip takım ise Sigma üzerine kurulu oyununun yanı sıra atletik oyuncular ile hem savunmayı hem de hızlı hücumları daha agresif deneyen bir yapıya bürünmüştü. Yani her şey yarı yarıya ortadaydı.

Maça Dair

Maça hem geniş rotasyon kullanarak hem de bu rotasyon ile bir kol mesafesinde hep skoru önde götürerek başlayan temsilcimiz iyi bir mücadeleyi sürdürüyordu. Fakat maalesef işler iyi giderken bile sahne alamayn bazı isimlerimiz (Melih, Guduric, Henry ve Sayhok) ikinci yarıda da katkı veremeyince üstüne bir de takımımız skor krizine girince maçtaki avantajımızı tamamen Alba Berlin'e kaptırdık. Bu dönemde formsuz Vesely yerine oyuna giren Ahmet Düverioğlu Nando De Colo ile de iyi uyum yakalayarak kısa sürelerde çok ciddi katkı verdi. Savunmada da biraz daha mücadele eden takımımız maçı tekrar dengeye getirmeyi bildi. Fakat bu dakikadan itibaren içeriye daha çok gömülerek oynayan Alba Berlin'e karşı dış şutlar ile cezayı kesemeyince hem hücumda hem de savunmada çok zorlandık ve maçtan 84-70 mağluğ ayrıldık.

Maç Sonu Değerlendirmesi

Açıkçası Fenerbahçemizin koçunu bu seviye için yeterli görmüyorum. Maalesef elindeki kadroyu hiç iyi değerlendiremiyor ve bu kolay fikstürü bu kadar az galibiyet ile kapatması gelecek açısından çok endişe verici. Ama kızmakta biraz da haksızız çünkü bu takımın kadrosunu kendisi değil Kokoskov oluşturdu. Yine de elinde hem yerli hem de yabancı çok değerli isimler var. Bir şekilde hepsinden katkı almayı başarırsa Play-Off yine ulaşılabilir bir hedef konumunda. Fakat şu anki görüntü beklenilenden çok uzak.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow