FRANSA ŞAMPİYON

Yeni getirilen uygulama ile birlikte düzenlenen UEFA Nations'da Finalde rakibi İspanya'yı geriye düşmesine rağmen ikinci yarıda bulduğu goller ile birlikte yenen Fransa şampiyonluğa uzandı. Fransa'nın şampiyonluk yolundaki serüvenine birlikte bakalım.

 0
FRANSA ŞAMPİYON

Maç Öncesi

Güçlü İtalya'yı devirerek finale çıkmaya hak kazanan İspanya final öncesi favori konumundaydı. Eksikliği hissedilen Fransız orta saha oyuncusu Ngolo Kante de Fransa'nın bir başka sıkıntısı idi. Fakat her şeye rağmen başta Benzema ve Pogba olmak üzere Fransa'nın çok yetenekli ve tehlikeli oyuncuları herkes tarafından biliniyordu ve hiç hafife alınmıyordu.

Maç Anları

Maça iki takım da kontrollü başladı ve risk almadı. Hata yapan takımın hatasının telafisi çok zordu ve iki taraf da bunun bilinci ile oynuyordu. Fakat 2 takım da geriden pas ile çıkmak ve oyun kurmak konusunda oldukça cesurdu iki taraf da hiç geri adım atmadı hem ön alan presi yaptılar hem de geriden pas yaparak çıktılar. Fakat maçın başlamasından itibaren ilk yarının kısır geçeceği belliydi ve nitekim de öyle oldu. İlk yarı golsüz eşitlikle sona erdi. İkinci yarıya kendi ekolünü sahaya yansıtmaya çalışarak harketli ve ön alanda bol pas yaparak başladı. Fransa ise kapacağı toplar ile tehlikeli olmayı düşünüyordu. İspanya'nın golü bulup öne geçmesi Fransa'yı artık biraz daha öne iter diye düşünürken Fransa gole cevabını 3 dakika sonra gol bularak çok hızlı bir şekilde veriyordu. Ardından her yerde paylaşılan Benzema'nın inanılmaz yetenekli vuruşu ile gelen ikonik gol Fransa'yı şampiyonluğa taşıdı. Kante'nin eksikliği orta saha mücadelelerinde net bir şekilde hissedilirken daha temposuz oyununa rağmen şampiyonluğa ulaşan Fransa'yı ve Deschamps'ı tebrik ediyorum.

Bir Tebrik de İspanya'ya,

2008-2014 yılları arasında ortaya koyduğu domine futbol ve etkisi jenerasyonun da sonlanması ile yavaş yavaş son buluyor gibi gözükse de final maçında gençler çok istekli ve tempolu bir oyun sergilediler. Bir nevi bir geçiş dönemi yaşayan İspanya buna rağmen hem takım hem teknik ekip çok iyi oyunlar sergiledi ve kesinlikle takdir kazandılar ve tebriği hak ettiler.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow