Futbol, Sadece Futbol Değildir

Futbolun aslında bildiğimiz ama dikkat etmediğimiz yanını ortaya çıkarıyoruz

 0
Futbol, Sadece Futbol Değildir

Yazıma başlamadan önce depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyorum.

Hayat hızla akıp giderken stres atmak ve kendimizi mutlu etmek adına, birşeyler yapmak ve bir umuda tutunmak isteriz. İşte futbol tam da bu noktada akla gelir.Kimine göre stres atmak, kimine göre iş, kimine göre bir umuda tutunmak. Bir de birleştirici bir gücü vardır ki, bu özelliği en büyük gücüdür. Yani futbol sadece futbol değildir.

Yakın zamanda Kahramanmaraş merkezli ve ülkemizin birçok ilini etkileyen bir deprem meydana geldi.Maalesef vatandaşlarımızın bir kısmı yaşamını yitirirken bir kısmı da evsiz kaldı. Yaşanan bu üzücü afetin ardından ülkemizde çeşitli yardım kampanyaları düzenlendi. Bunların başında tanınmış yüzlerin televizyonda programlar yaparak bağış toplamasıdır. Futbol dünyasının önemli isimleri de bu tarz organizasyonlarda yer almışlardır. Birçok futbol kulübümüzün başta başkanları olmak üzere futbolcuları da organizasyonlara katılmışlardır. Normal bir dönemde birbirlerine sık sık eleştirilerde bulunan, özellikle dört büyük kulübümüzün başkanları ve yönetimleri, böylesine hassas bir dönemde ellerini taşın altına koydular ve büyük bir dayanışma göstererek futbolun birleştirici gücünü ülkemize gösterdiler. Aynı zamanda kulüplerimiz deprem bölgesine tırlar ile erzak ve çadır yardımında bulundular. Centilmen ve sportmen davranışlar içerisinde, birbirlerine karşı uzlaşıcı bir üslup kullandılar. Başkanların ve yönetimlerin eylemlerinin ardından taraftar grupları da birlik ve beraberlik içerisinde bölgeye gittiler. İnsanımızın tüm ihtiyaçlarını imkanlar doğrultusunda karşılamaya çalıştılar. Futbolun birleştirici ve kucaklayıcı yönünün ne kadar etkili olduğunu ve birlik olduğumuzda çok daha güçlü olduğumuzu ülke olarak görmüş olduk.

Yazımı sonlandırırken bir daha böyle bir afet yaşanmamasını diliyorum.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow