Geleceği Olan 10 Meslek

Geleceği olan 10 meslek nelerdir ? Doğru tercih çok önemlidir.

 0
Geleceği Olan 10 Meslek

Artık bilindiği üzere mesleklerin geleceği yitiyor. Bir çok insan da açıkta kalıyor yada atanamıyor. Çok çalışmayın, akıllı çalışın! Peki geleceği olan meslekler nelerdir? Gelin hepberaber bakalım.

Geleceği olan meslekler!

1- 3D ÜRETİM MÜHENDİSLİĞİ

>3 boyutlu yazıcı teknolojileri, son dönemin dikkat çekici teknolojilerinden bir tanesi.

2- ENDÜSTRİYEL TASARIM MÜHENDİSLİĞİ

>Sanat ve mühendisliği birleştiren endüstriyel tasarımcılar; mücevherler, ev eşyaları, oyuncaklar, donanım gibi sayısız farklı alanda iş yapabiliyor.

3- YAZILIM KALİTE VE TEST UZMANI

>Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan ve geleceğin meslekleri arasında gösterilen bir diğer iş yazılım kalite uzmanları.

4- YAPAY ZEKA MÜHENDİSLİĞİ

>Yapay zeka mühendisliği için Türkiye’de ilk kez Hacette Üniversitesi bünyesinde bölüm açılması potansiyel hakkında fikir veriyor.

5- FİZYOTERAPİST

>Gelişen teknoloji ve bilim sayesinde yaşlı insan sayısı, haliyle fizik tedavi profesyonellerine duyulan ihtiyaç artıyor.

6- EPİDEMİYOLOG

> Epidemiyologlar, içinde bulunulan toplumda ortaya çıkabilecek hastalıkların yanında, buna bağlı sağlık koşulları ve kazaların araştırma sürecini başından sonuna kadar yürüten kişilerdir.

7- TIP

>  Amacı hastaların sağlık sorunlarını gidermek ve sağlıklarına kavuşturmak için Tıp biliminden yararlanarak hastalıklara kalıcı veya gerekli durumlarda geçici çözümler uygulamaktır.

8- ECZACILIK

>  İlaçların hazırlanması, dağıtımı ve gözden geçirilip ek klinik hizmetler sağlama bilim ve tekniğini barındıran akademik bir disiplindir.

9- ELEKTRİK/ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

>  Elektronik devreleri ve sistemlerini tasarlamak için doğrusal olmayan ve aktif elektrik elemanlarını kullanacak ve verilen görevlerini mühendislik bilimine en uygun şekilde yapacak kişilerin mesleğidir.

10- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

> Bilgisayar donanımı ve yazılımını geliştirmek için gerekli olan bilgisayar bilimi ve elektronik mühendisliğinin çeşitli alanlarını birleştiren bir mühendislik dalıdır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow