Gelecek Hedefiniz Nedir?

Gelecek için hedefiniz nedir?

 0
Gelecek  Hedefiniz Nedir?

Uzak isteklidir. Yakınlık taahhüttür. İstekler, taahhütleri tanımlar ve taahhütler istekleri gerçekleştirir. Taahhütler günlük olarak yaptığınız şeydir, somut ve anlaşılması kolaydır. Özlemler gelecekte istediğiniz şeydir, soyut ve somutlaştırmak ve sağlamlaştırmak zordur. Zaman alanında ayrılsalar da, birbirlerini sürekli olarak etkilerler.

Taahhütlerin geri dönüşümsüzlüğü bir özellik ve bir hatadır. Bir şey yapıldıktan sonra, hayatınızın geri kalanının bir parçası olacaktır. Bu cümle okuyucuya bağlı olarak iyimser veya kötümser olarak okunabilir. Kötümser görüş, geri dönüşümsüzlüğün, talihsiz bir bağlılığın, hayatının geri kalanında kişiyi rahatsız edebileceği bir hata olduğu üzerine odaklanır. Bu, her bir taahhüdün sürekli bir yolculukta geri dönüşü olmayan bir yapı taşı olarak görüldüğü iyimser tarafından zıttır.

İsteklerin ulaşılmaz doğası da aynı belirsizliği içerir. Özlemler, şeklini değiştirerek ve hızlarını artırarak geleceğe daha fazla koşmaya çalışan sürekli gelişen yaratıklardır. Kırmızı kraliçe etkisi bu fenomeni tanımlar; sadece aynı yerde kalmak için sürekli gelişmelisiniz. Aynı şekilde, özlemleri sabit bir mesafede tutmak için sürekli ilerlemeniz gerekir. Kötümser görüş, ulaşılamaz bir şeyin varsayılan olarak, çabalamaya değmeyeceğini belirtir. Ancak, iyimser, sona ulaşmanın önemli olmadığını, ancak isteklerin günlük süreçlerin yönünü ayarlaması gerektiğini savunuyor. Bir rehber yıldızın merceğinden bakıldığında, özlemlerin ulaşılamaz olması, aslında en önemli özelliklerden biridir.

Taahhütlerin bilinçli olarak kalıcı bir temel olarak yapılandırılabileceğini ve isteklerin yön belirlemeye yardımcı olduğunu anlayarak, onu pratikte uygulayan bir çerçeve tanımlamak ve inşa etmek mümkündür.

Aşağıda mümkün olduğunca damıtılmış genel çerçevem var. Kategoriler, temelin temel direklerini tanımlar ve her bir kategoriyle ilişkili en önemli unsurlardır.

Zihin: Kontrollü, araştırılmış, güvenilir

Vücut: Refah, enerji, odaklanma, riskleri azaltma

İstihbarat: Filtre uygulayın, işleyin, uygulayın

İletişim: Yazma, tartışma, ikna etme 

Kreatiflik: Eşsiz anlayış

Çerçeve, dahili olarak belirlenmiş yapı taşlarına odaklanmaktadır. Bu, ilişkilerin önemine rağmen, başka birine bağımlı oldukları için bu çerçeveye uymadıkları anlamına gelir. Aynı şekilde, para ve itibar gibi kaynaklar bir yörüngeyi hızlandırabilirken, aynı derecede kolayca yok olabilirler. Bu nedenle, bu uzun vadeli vakfın bir parçası olarak görülmemelidirler.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şehsuvar Değişebilir her an adres