Güneş Kremini Her Mevsim Sürmelisiniz Neden mi?

Güneş kremleri bizi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Hava kapalı olsa bile her gün güneş ışığının zararlı ışınlarına biz fark etmesek de maruz kalırız. 'Her gün güneş kremi mi sürülür?' dediğinizi duyar gibiyim. Eğer güneşin cildimizdeki lekeleri arttırmasını veya yeni lekeler oluşturmasını, cildimizin elastikiyetini bozmasını istemiyorsak evet her gün güneş kremi kullanmalıyız. Fakat kullandığımız güneş kreminin cildimize uygun olması bu noktada çok önemli. Eğer yağlı bir cildiniz varsa içinde yağ içeren güneş kremleri yüzünüzde sivilce veya komedonlara yol açabilir.

 0
Güneş Kremini Her Mevsim Sürmelisiniz Neden mi?
Güneş Kremini Her Mevsim Sürmelisiniz Neden mi?
Güneş Kremini Her Mevsim Sürmelisiniz Neden mi?

Güneş Kremini Sürmenin Önemi

  • Güneş kremi bizi güneşin zararlı ışınlarından korur
  • İnce çizgi, kırışıklığın önüne geçer
  • Ciltteki lekelerin oluşumunu önler
  • Cilt üzerinde bariyer oluşturarak nemi arttırır
  • Cilde aydınlık görünüm verir
  • Renk eşitsizliğinin önüne geçer

Güneş kremi kullanmanın bu ve bunlar gibi daha birçok yararı bulunmaktadır.

Özellikle sivilce tedavisi gören bireylere doktor tarafından güneş kremi kullanması gerektiği söylenir. Bunun sebebi de sivilcelerin oluşumunu engellerken güneşin zararlı ışınlarından da cildi koruyarak lekelerin oluşumunu önlemektir.

Sivilce tedavisi gören bu bireylere yağsız güneş koruyucular önerilir. Eğer cildiniz yağlıysa sizin de tercihinizi bu yönde kullanmanızda fayda var.

Güneş kremini kullanırken yapılan başka bir hata da yüze çok az miktarda uygulamaktır. Yüz için en uygun oran işaret ve orta parmağınıza tam olarak sıktığınız miktardır. (görseller kısmında ekledim.)

Güneş ışınlarından sadece yaz mevsiminde veya sadece sahile gittiğimizde zarar görmeyiz. Her mevsim hatta çok güneş alan bir evimiz varsa camın kenarında otururken bile bu zarara maruz kalırız. Bundan dolayı biz her ne kadar çok önemsemesek de cildimiz bu süreçlerde zarar görmeye devam eder.

Cildinizin sağlığı için güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin :)

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

zehrabbbb öğrenci