HERKES BU GÖÇ DALGASINDAN DERS ÇIKARMALIDIR

Rusya ile Ukrayna'nın arasında yaşanan bu savaşın ortaya çıkardıkları, insanlığın vicdanında  iyileşmesi çok zor derin yaralar açmıştır.   Bilmiyorum, hiç dikkatinizi çekiyor mu? Ukrayna'da savaştan kaçan insanların sığındığı ülkelerin göç konusunda tutumlarında bir yakınma veya bir şikayet duydunuz mu? 

 0
HERKES BU GÖÇ DALGASINDAN DERS ÇIKARMALIDIR
HERKES BU GÖÇ DALGASINDAN DERS ÇIKARMALIDIR

 Bu ülkeler savaştan kaçıp kendilerine sığınan yüzbinlerce insanı adeta kucaklıyor ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için bir nevi seferberlik ilan ediyorlar.

  Neden? Niçin? Nedeni, niçini beli ve açık değil mi? Bu savaş mağdurları Hıristiyan olmasaydı, acaba Batı bu kadar hoş göşgörülü olur muydu? Ya da akın akın gelen bu insanları sınırda son derece insanca bir davranışla karşılayıp Avrupa'nın içlerine doğru otobüslerle dağıtıma çıkarırlar mıydı?

  Özellikle Müslüman Alemi bundan ibret almalı ve şapkasını önüne koyup derin derin düşünmelidir.

  Ukrayna kaçgınlarının son derece medeni bir şekilde karşılanması ve her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi bizleri haddinden fazla sevindirmiş ve vicdanlarımızı rahatlatmıştır.

   Ancak aynı Batı Suriye'den kaçan savaş mağdurlarını denizlerde boğdurdu! Yunanistan gibi ülkelerin sınırlarında dövdürdü, coplattırdı ve bu kış kıyamette donarak ölümlerine sebep oldu.

   Bu medeni dediğiniz Batı'nın kaç tane yüzünün olduğunu varın siz hesap edin. Bunlar hiç bir zaman insana insanca değil, insana Müslümanca ve Hıristiyanca baktılar. Bunu yaparken de asla belli ettirmediler. Sürekli insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüklerini ileri sürüp kendilerinden olmayanları uyutmaya ve kandırmaya çalıştılar.

  Ben şahsen, bu kaçgınların hiç birini üstü başı yırtık, ayakları çıplak, aç ve sefil bir şekilde komşu ülkelere sığındığını görmedim. 

   Buna rağmen bu savaşın yarattığı dramatik sahneleri gördükçe doğrusu duygularıma hakim olamadım! 

  Keşke Karabağ ve Suriye kaçgınları da bu şekilde insanca ağırlanabilseydi. Ama ne yapacaksın? İmkanlar kısıtlı olmasına karşın tek başımıza 4 buçuk milyon kaçgına yıllardır ev sahipliği yapıyoruz. Hem de İslam ülkelerinin içinde bunu tek başımıza yapıyoruz.

  Vicdanlı,  insaflı ve yardımsever millet olmak kolay değildir. 

   Her millet bunu yapamaz, ner millet bunu yapar!

   FAHRETTİN MASUM BUDAK / HABER TAHİR KAVRİ

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Tahirkavri Tahir Kavri, Haber Medya Gurubu Iğdır temsilcisi Cep: 05347170129