HOLLANDA TELEVİZYON PROGRAMINDA KARSU'YA DUYGUSAL SÜRPRİZ!

Hollanda'da doğmuş ve büyümüş olan Türk müzisyen Karsu'nun da yer aldığı; Hollanda'nın şahane bir formata sahip olan programı Beste Zangers 2021'de geçtiğimiz aylarda Joe Buck, Karsu için ' Wonderful Life' adlı şarkıyı seslendirdi. Peki Karsu'nun gözlerini dolduran bu şarkının hikayesi nedir? Programın formatını ve bu şahane hikayeyi öğrenmeye hazır mısınız?

evaeva
 0

HOLLANDA TELEVİZYON PROGRAMINDA KARSU'YA DUYGUSAL SÜRPRİZ!

Karsu Dönmez, 19 Nisan 1990 tarihinde Hollanda'da dünya gelmiştir. Geçtiğimiz günlerde son bölümü yayımlanan Beste Zangers adlı programda bulunan müzisyenlerden biridir. Programın formatı kısaca, müzik yaptığı türler birbirinden farklı olan 7 sanatçının bir arada bulunduğu ve her hafta birbirlerinin repertuarından şarkıları seçerek aranje edip seslendirmeleri olarak özetlenebilir. Yaklaşık 1 ay kadar önce programda yer alan müzisyenlerden Joe Buck, Karsu için çok değerli olan 'Wonderful Life' adlı şarkıyı seslendirdi. Dinlerken gözleri dolan Karsu için bu şarkının özel bir hikayesi var. İşte gelelim hikayeye;

Karsu henüz dünyada değilken, ailesi Hollanda'ya göçüyor ve oraya adapte olabilmek için dil öğrenmek istiyorlar. Böylece öğretmen olan Hans Bey ile tanışıyorlar. Hans Bey aynı zamanda Karsu'nun ninesine de dil öğretmek için eve gidip gelmeye başlıyor. Yıllar boyu her hafta eve gelen Hans Bey ve ninenin vakitleri Hans'ın ona dil öğretmesi, ninenin de Hans'a Türk yemeklerini öğretmesiyle geçiyor. Hatay'ın Karsu köyünden göçmüş bu aileye hayranlık duyan Hans, Karsu köyüne göçmeye karar veriyor ve 1 yıl kadar köyde yaşadıktan sonra tekrar Hollanda'ya geri dönüyor. Hans, döndükten birkaç yıl sonra Karsu'ya hamile olan annesine çocuğa isim verip veremeyeceğini soruyor. Adını da ailesinin geldiği köyün adı olan Karsu koymak istediğini söylüyor. Böylece Karsu adını almış olmuyor. Karsu için bir büyükbaba ve aynı zamanda en yakın arkadaş olan Hans, bir süre sonra hastalanıyor. Karsu 14 yaşındayken, Hans bir gece tekerlekli sandalyesi ile son kez eve geliyor. O sırada yenilenen evde yerinde olan yalnızca Karsu'nun piyanosunu görüyor ve Karsu'dan onun için bir şarkı söylemesini istiyor. Karsu ise Hans için 'Wonderful Life' şarkısını çalıp söylüyor. 

Belli ki bu duygu dolu hikayeye sahip olan şarkıyı Joe Buck, Karsu için sürpriz olarak seçti. Karsu'yu duygulandırdığı gibi bizim de aynı şekilde gözlerimizi dolduran bu şarkıyı dinlemenizi tavsiye ediyorum!

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow