BEBEK BAKIMI

Minik bebeğimizi kucağımıza aldık her şey çok güzel ama endişeler beynimizi kurcalıyor ilk kez anne baba oldunuz kısaca nasıl davranacaksınız bilmiyorsunuz korku panik hatta stres yaşadığınız dönemler olacak peki bunların üstesinden nasıl geleceksininiz

 0
BEBEK BAKIMI
Anne ve bebek

Anne ve baba olmak hayatta yaşadığımız en güzel duygulardan biridir .Ama en önemlisi bebeğimiz dünyaya geldikten sonra onunla olan iletişimimiz ve bakımı hakkında endişeye kapıldığımız zamanlardır. Nasıl emzireceğin konusunda sık sık düşünüyorsun ve kimi zaman annneler yanlış emzirdikleri için bebekleri sarılık geçirebiliyor ,tüm bunlar anne ve bebeğin birbirine alışma dönemi aslında, aranızda ki bağın çok önemli olduğunu asla unutmayın. Bebekler doğduktan sonra bir müddet daha anne karnındaki yerini ararlar, tensel temastan asla kaçınmayın ve bebeğinizi emzirdiğiniz zamanlar da ona sarılıp varlığınızı hissettirin .

Kimi zaman karnının doymadığını düşüneceksiniz, bebeklerin mideleri çok küçük olduğu için, bir yemek kaşığı süt bile onları doyurmaya yetecektir. günde beş altı bez değiştiriyorsanız ,bebeğiniz iyi besleniyor demektir .

Dönem dönem ateşlenecekler ,mümkün olduğunca hasta olmadan önce koruması amaçlı ateş düşürücü vs vermeyin. Vücudu zamanla buna direnç sağlayacak ve ateşli olduğu zamanlarda, kullandığınız ateş düşürücüler bir etki göstermeyecektir. 36.5 normal vücut ısısıdır .37 de normal kabul edilir. 38 ve devamı yüksek ateştir .Bebeğinizi ılık bir suyla duş aldırıp, kaldığı odayı havalandırın .Ardından ateş düşürücü verin ,ateşini bir ateş ölçerle gözlemleyin ,tüm bu yapılanlara rağmen düşmüyorsa, bir hekime başvurun. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow