Hyundai ve Apple, Otonom Apple Araba Projesine Ortak Olabilir

Bir Apple Car söylentileri yıllardır ortalıkta dolaşıyor; Car and Driver 2016'da BMW'nin projede olduğunu bildirdi, ancak hangi kapasitede olduğu net değildi.

 0
Hyundai ve Apple, Otonom Apple Araba Projesine Ortak Olabilir

 Korea IT News tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple ve Hyundai, Apple Car'ın üretimiyle ilgili ortaklık konusunda bir anlaşmaya vardı. Bu rapora göre, üretimin 2024'te başlaması planlanıyor (en son 2027 olduğu bildirildi).

Korea Economic Daily'nin haberine göre, Hyundai'nin şu anda Apple Car olarak bilinen otonom bir elektrikli araç inşa etmek için Apple ile ortak olarak görüştüğü bildiriliyor. Bloomberg'e göre Hyundai, başlangıçta Apple ile görüşmeleri doğruladı, ancak daha sonra bu açıklamaya geri döndü ve şimdi sadece birkaç farklı şirketle çalışma talepleri aldığını söyledi.

Hyundai, Car and Driver'ın yorum talebine yanıt vermedi ve Apple yorum yapmayı reddetti.

Apple, gelecekteki ürünlerini  son derece gizli tutuyor ve bu, Hyundai'nin Apple ile görüşmeleri onaylayan açıklamasını neden revize ettiğini açıklamaya yardımcı olabilir.

With 'next level' battery tech, Apple targets autonomous car by 2024 | The  Japan Times

Kore yayınına göre, Apple'ın sadece araçları üretmek için değil, aynı zamanda içlerine girecek pilleri geliştirmek için de Hyundai ile görüştüğü söyleniyor. Medya kuruluşu ayrıca Apple Car'ın 2027'de piyasaya sürüleceğini söyledi.

Bloomberg, 2027 zaman çizelgesini ayrı bir raporda doğruladı ve konuya aşina olan insanlara atıfta bulunarak, Apple'ın bu aracı piyasaya sürmesinin en az on yıl alacağını söyledi. Bloomberg, teknoloji şirketinin bir mühendis ekibini aracın iç ve dış tasarımının yanı sıra bir tahrik sistemi geliştirmeye adadığını söyledi.

Apple'ın kendisini bu projeye adamış ekibi geçmişte artmış ve azalmış olsa da, Apple’ın Tesla ve BMW gibi şirketlerde deneyime sahip mühendisleri işe alması, diğerlerinin yanı sıra teknoloji şirketinin Apple Car'ı geliştirmekle yeniden ilgilendiğini gösteriyor.

Bloomberg, Apple'ın otonom sürüş için otomobilin yazılımını, sensör donanımını ve çip teknolojisini geliştirdiğini de bildirdi. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow