İCE SCREAM

Oyunun içindeki, senin oynadığın karakter, dondurmacının bu yaptığı olayı karşıdaki evinden görüyor ve çocuğu kurtarmak için oyun buradan başlıyor. İlk önce üst kattaki odanın penceresini açıyorsun. Daha sonra odanın içindeki dolap çelmecelerinden birinde bir ip var. Çekmeceleri açıp bu ipi buluyorsun.

 0
İCE SCREAM

İce scream oyunu ile Oğlum sayesinde tanıştım. Cep telefonuma yüklediği bu oyun korku ve gerilim içeriyor. Oyunun müziği de aynı şekilde hem geriyor hem de korkutuyor. Oyun baş karakteri korkunç bir dondurmacı. Oyunun başındaki videoda, bu korkunç dondurmacımız, kendisinin dondurma aracında dondurma satıyor. Dondurma almaya gelen bur müşterisi için; önce sağa sola bakıp ortamın sessizliğini ve kimsesizliğini kontrol ediyor. İlk fırsatta dondurma isteyen insanın kafasını iki eliyle tutup, yüzüne doğru üflüyor ve onu donduruyor. Dondurduğu çocuğu, dondurma arabasının içindeki kafese kilitliyor. Oyunun amacı bu kilitli çocuğu kurtarmak. 

Oyunun içindeki, senin oynadığın karakter, dondurmacının bu yaptığı olayı karşıdaki evinden görüyor ve çocuğu kurtarmak için oyun buradan başlıyor. İlk önce üst kattaki odanın penceresini açıyorsun. Daha sonra odanın içindeki dolap çelmecelerinden birinde bir ip var. Çekmeceleri açıp bu ipi buluyorsun. Bulduğun ipi penceredeki çivi şeklindeki kalın bir metale tutturuyorsun. Bu io sayesinde pencereden aşağıya inip evin bahçesinden usul usul gidio dondurmacının arabasına yaklaşıyorsun. Odadan çıkmadan önce odadaki taş atan sapanı alman tavsiyemdir. Bu saoanla üç atış hakkın var. 

Eğer bahçedeyken dondurmacı sana doğru gelirse o seni görmeden kulübeye girip saklanabilirsin. Dondurmacı uzaklaşınca kulübeden çık ve arabanın yanında ve asfaltta duran haritayı al ve arabanın arka kapısını aç ve bu haritayı duvardaki mantar yabloya as. Daha sonra harita üzerine tıklayınca; çocuk parkı, lokanta benzeri lokasyonları seçip oyuna oralarda devam ediyorsun. Amaç anahtarı bulup kilitki çocuğu kurtarmak. İyi şanslar, bol korku ve gerilimler...

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi