Türk kahvesi

Kahve makinası olmadan köpüklü kahve yapmak mı? bol köpüklü Türk kahvesinin püf noktaları Nerede eski kahveler??? Bol köpüklü kahve mi?? Az şekerli Türk kahvesi Sade Türk kahvesi Orta şekerli Türk kahvesi Şekerli Türk kahvesi Közde kahve mi? Közlenmiş Türk kahvesi

 0

1. Bol köpüklü Türk kahvesi

Bol köpüklü Türk kahvesi

Bol köpüklü Türk kahvesi

Türk kahvesi yaparken önemli etkenler vardır bunları sıralarsak ilk sırada bakır cezve bulunur bakır cezvede kahve yapmak önemlidir  kahveye ayrı bir tat verir yalnız bakır cezve yetmez birde kısık ateşte pişerse kahveyi en üst seviyeye taşır ( közde ya da soba ateşinde pişen kahve daha güzel olur ama imkan yoksa kısık ateş) köpüklü Türk kahvesinin bir diğer sırrı da soğuk su ile yapılmasıdır.

Sade Türk kahvesi için (1 fincanlık)

1 tatlı kaşığı Türk kahvesini cezveye ekliyoruz 30 saniye kadar karıştırın sonra da 1 fincan soğuk su eklenir yine 30 saniye kadar karıştırın ve ocağın üstüne bırakın ( sakın karıştırmayın) hafif kahvenin rengi değişince kaşık yardımıyla köpüğü alın köpüğü aldıktan sonra kendi haline bırakın yanlarda hafif fokurdama olunca fincanın kenarından boşaltın. Kahveniz hazır afiyet olsun.

Az şekerli türk kahvesi için; 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi için 1 çay kaşığı şeker

Orta şekerli türk kahvesi için; 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi için 1 tatlı kaşığı şeker.

Şekerli türk kahvesi için; 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi için 1.5 tatlı kaşığı şeker

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow