İkinci El Araba Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler! (çok önemli)

Kullanılmış bir araba satın almak, çoğu yeni araba ilk sene kıymetinin takribî@'ını kaybettiğinden, sürüş maliyetinizi düşürmenin şahane bir yoludur. Ancak tehlikeler vardır, bu sebeple rastgele bir uyuşmaya ivedi etmek yerine zaman ayırmak ve olası olduğunca kalbiniz yerine kafanızla satın almak ehemmiyetlidir.

 0
İkinci El Araba Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler! (çok önemli)

Kullanılmış araba satın alırken dikkat edilmesi gereken tuzaklar


Saat
*Saat, yüksek kmli bir otomobilin görünür bedelini artırmak ve maliyeti sormak için km sayacını geri tercümanın yasadışı bir uygulamasıdır. Kaldırılan her 1000 mil, bedeli ehemmiyetli miktarda artırır.

Araba kopyalama
*Bazen bir vasıtaya bir değişiğinin kimliği, plakaları neredeyse aynı taşıttakilerle değiştirilerek verilir - aynı marka, model ve renk.

"Kes ve kapat"
Bu, genellikle kaza neticeyi zarar görmüş ve sigortacılar tarafından silinen iki veya daha fazla otomobilin yıkıntılarının birbirine kaynaklanması ve ardından yasadışı bir biçimde enkazlardan birinin kimliğinin verilmesi vaziyetidir.

Kozmetik işler genellikle göze çarpmaktadır ve dışarıdan bir "kesip-kapat" bulmak genellikle çok güçtür.

Salt güven için, arabanın geçmişini gün suratına çıkarmak için Araba Bilgi Kontrolü'ne yatırım yapın.

Genel nasihat
Dikkatlice bütçeleyin,
Alt satırda imza atmadan evvel sigorta maliyetleri alın ve araba ödentisi oranlarını hakimiyet edin ve zorunlu olabilecek rastgele bir işin maliyetini de hesaba katmayı unutmayın. Şayet otomobili satın almak için borç alacaksanız, rastgele bir otomobili görmek için dışarı çıkmadan evvel kredi öneriyi almak iyi bir fikirdir. Bu biçimde neye paranızı yeteceğini öğrenirsiniz ve bir bayinin size sunduğu rastgele bir finansmanın iyi bir bedel olup olmadığını kavrayabilirsiniz.

Ödevinizi yapın

Maliyet rehberlerini hakimiyet edin ve sınıflandırmalardaki eş otomobilleri karşılaştırın, böylece fazla fiyatlandırılmaktan sakınmak için değişik otomobillerin bedeli hakkında olabildiğince fazla bilgi sahibi olursunuz.

Bir otomobili yağmurda, cılız ışıkta veya gece görmeyin

Taşıtın ıslakken gidişatını muntazam bir biçimde hakimiyet edemezsiniz - su, çizikleri, ezikleri ve öteki meseleleri gizler. Taşıtı net bir biçimde ve her açıdan görebildiğinizden emin olun.

Servis geçmişini sorun


Çoğu araba, sene süresince azıcık çalışma gerektirir, bu sebeple, birkaç yaşındaki bir otomobilin sahipleri, iş veya parçalar için epeyce bir garaj faturasının yanı gizeme evvelki MOT sertifikaları ve kumpaslı servis kayıtlarını biriktirmiş olmalıdır.

*Geçmiş yoksa neden diye sor.
*Hala düzenlenmemiş olabilecek kalıcı bir arıza var gibi görünüyor mu?
*Tarih gerçek bir öykü anlatıyor mu?

Ödenmemiş finansmanı hakimiyet edin


Finans yoluyla bir araba satın almak, kiralamak veya kiralamak hiç olmadığı kadar popüler. Bu, yoldaki vasıtaların büyük bir kısmının, alıcıları, sürücü veya şirketçi, finans kontratını bütün olarak ödeyene kadar finans sağlayıcılara ait olduğu anlamına kazanç.

Finans kontratını ödemeyen birinden satın alırsanız, finans sağlayıcı otomobili kurtarabilir ve potansiyel olarak sizi cebinizden ve otomobilsiz vazgeçebilir.

Bu, özellikle özel bir satıcıdan veya çevrimiçi sarih (açık) artırma / reklam sitesinden satın alıyorsanız, bir Araba Bilgi Hakimiyeti asıllaştırmayı her zamankinden daha ehemmiyetli hale getirir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow