İnfluencerlık Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Son yıllarda sosyal medya platformlarında oldukça yaygın olan influencerlar, neler yapar? İyi bir influencer olmak için neler yapılabilir? İnfluencer olarak nasıl para kazanılır?

 0
İnfluencerlık Yaparak Para Kazanmanın Yolları

   Öncelikle son yıllarda sosyal medyada özellikle de İntagram'da oldukça sık gördüğümüz ve çoğu insanın merakla takip ettiği influencerlar ne yapıyor sorusunu cevaplayacak olursak influencerlar; markaların gönderdikleri veya kendi satın aldıkları ürünleri deneyip, bu deneyimleri insanlarla paylaşıyor. Kategorisi fark etmeksizin, hangi alana ilgi duyuyorsanız yapabileceğiniz influencerlık aslında oldukça zevkli bir iş. 

  1.    Öncelikle markalar infuencerlık yapan ve yüksek takipçili kişilere reklam karşılığı ürün gönderir, ürünü tanıtmalarını ve yorumlamalarını ister. Bu sayede bolca bedava ürüne sahip olabilirler :) 
  2. Yeni ürünlerle fotoğraf çekinmek, gidilen mekanları, yenen yemekleri kaliteli ve şık fotoğraflamak ve yayınlamak da influencerların işidir. Bu sayede hem reklam yapmış hem de insanların ilgisini kazanmış olurlar.
  3. Moda, makyaj, sanat, müzik vb. her konu hakkında inluencerlık yapılabilir. Seçilen kategoride fotoğraf çekimleri ve bazı faaliyetlerde bulunarak bu alanda bir kitleye ulaşılır. 
  4. Unutulmaması gereken bir diğer şey ise güler yüz ve samimiyettir. İnsanlar güler yüzlü, samimi, yabancılık çektirmeyen insanlara samimiyet duyarlar. 

   İnstagram uygulamasının belirli takipçi sayısına ulaşan kişilere ödeme yapıp yapmadığını bilemiyorum ama reklam yaparak çok siz büyük paralar kazanabilirsiniz, sadece güçlü bir kitleye ve biraz da heyecana ihtiyacınız var!

Siz de kendinizi zorlamadan, keyifle para kazanmak istiyorsanız influencer olma seçeneğini bir düşünün derim :)

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow