İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRİN

Gündelik hayatınızdan çok da vakit harcamadan İngilizcenizi geliştirmek ister miydiniz? Kim istemez ki! O halde bu yazıyı okumanızda çok fayda var. Artık en ufak işte bile İngilizce bilmek şart hale geldi. Bu süreci eğlenerek geçirmek herkesin hakkı. İçerikte dil geliştirmek için en pratik ipuçları var. Bakmanızı öneririm.

 0
İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRİN

Malum koronavirüs bizi evlere kapattı. O zaman neden evdeki bu boş vakti dilimizi geliştirmekle harcamayız ki?

Artık İngilizce avantaj olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldi. Dil bilen insan özgürdür. Bu yazıda da size İngilizcemizi nasıl geliştirebileceğimizden bahsedeceğim.

1. Çevrimiçi İngilizce oyunlar

Özellikle oyun oynamayı seviyorsanız bu maddeyi zevkle yapabilirsiniz. Dil, o dile maruz kalınınca öğrenilir. Burada yapacağınız en ufak değişiklik (oyunun dilini değiştirmek gibi) size bir şeyler katacaktır. Eğer çok zorlanmayacağınızı düşünüyorsanız İngiliz sunucularında da oynayabilir, chatleşebilirsiniz. Hatta İngiliz oyun arkadaşları bulursanız işiniz çok daha kolaylaşacaktır

2. Uygulamalar

Şahsen bu madde diğerlerine göre sönük kalıyor ama belirtmek istedim. Dil öğrenmeye yönelik telefon uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ama genelde çok temel alıyorlar ve açıkcası insana fazla bir şey katmıyor.

3. Dizi/Film kim sevmez?

Bu madde dizi veya filmkoliklerin çok hoşuna gidecektir! 

-Alt yazı Türkçe, seslendirme İngilizce şeklinde yapıp az da olsa sese kulak vermeniz hem telaffuzunuzu, hem de kelime dağarcığınızı zenginleştirecektir.

-Önceden bitirdiğiniz ve hangi dakikada ne dediklerini dahi bildiğiniz bir dizi/filmi tekrar tamamen İngilizce seyretmek oldukça faydalıdır. Bu yöntem İngilizcede temel seviyede olsanız bile işinizi görecektir. 

4. Müzik dinlerken bile!

Özellikle yabancı müzikleri seviyorsanız bu madde de hoşunuza gidebilir. Açıkcası benim en sevdiğim madde de bu. Hiçbir efor sarfetmenize gerek yok, sadece o an dinlediğiniz müziğin çevirisi ve sözlerine bakarsanız dizi filmdeki gibi kelimelerin telaffuzu ve anlamları aklınızda kalabilir. Hem de dinlediğiniz müziğin anlamını öğrenmiş olursunuz ki bu çok hoş bir şey.

5.Evde konuşmak

Yaşadığınız evde dil geliştirmeye sizin gibi ilgili insanlar varsa, ne şanslı. Ona ev içinde İngilizce konuşmayı denemeyi teklif edin. Bilseniz de bilmeseniz de kullanacağınız en ufak kelime,kurduğunuz en ufak cümle sizi bir adım ileriye taşıyabilir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow