Instagram Yeni Kullanıcılardan Yaşlarını İstiyor!!!!

 0
Instagram Yeni Kullanıcılardan Yaşlarını İstiyor!!!!

Küçüklerin kullanımını yasaklamada Instagram giderek daha önemli hale geliyor. 4 Aralık'tan itibaren, sosyal ağ kayıt olduğunuzda doğum tarihinizi sormaya başlayacak ve onu kullanırsanız, Facebook profilinizdeki tarihi kullanacaktır. Bu hizmet, 13 yaşın altındaki çocukların uygulamayı kullanmasını önlemeye yardımcı olur (ve dolayısıyla COPPA'yı ihlal eder) ve hizmetin çocuk merkezli hesap izleme ders kitapları ve gizlilik ayarları gibi "yaşa uygun ve güvenli bir deneyim" oluşturmasına da olanak tanır. Bu önümüzdeki aylarda beklenebilir. 

Doğum tarihiniz ve yaşınız diğer kullanıcılar tarafından görülemez. 

Instagram'ın canlı mesajlaşma üzerindeki kontrolünü sıkılaştırdığını duymak da sizi mutlu edecek. Halihazırda var olup olmadıklarını görmek yerine, doğrudan mesajları ve grup aramalarını zaten sahip olduğunuz kişilerle sınırlandırmanızı önerir. Bu şekilde, spam göndericilerin, bağlantılarına tıklama umuduyla sizi gruplara eklemek konusunda endişelenmelerine gerek kalmaz. Bu değişiklikler "önümüzdeki haftalarda" gerçekleşmelidir. 

Hareket, geçtiğimiz yıl Facebook'ta şüpheli gençlerin ön incelemesini içeren bir sözün ardından geldi. Biraz etkili olsaydı şaşırmayız - çocuklar her zaman yaşlarına göre yalan söylerler. Ancak bu, çocukların minimum yaşta olduklarını anlamadıkları takdirde kaydolmalarına izin vermez. Dürüst olmak gerekirse, bu kısmen düzenleyicilerden korunma, Facebook ve markalarının çocukların gizliliğini korumak için yeterince şey yapmadığı endişesi. 

Instagram, Reuters'a reklamın yaş kontrolünün ana nedeni olmadığını söylese de, daha önce her zaman mümkün olmayan alkol reklamı gibi pazarlamaya yasal olarak izin vermesi şaşırtıcı değil. Bu, yaşlarını bilen ve viskiyle ilgili reklamlar görmeye başlayan çocuklar için bir sorun olabilir, ancak daha sonra Instagram, kendilerini yanlış tanıttığı için kullanıcıları suçlayabilir. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

koray00 Merhaba değerli okur ve yazarlar. Ben Koray, yazar olmak için ilk adımımı burada atmış bulunuyorum. İnşallah ilerleyen süreçte sizleri güzel ve özgün içeriklere ulaştırmak istiyorum. İyi günler dilerim. Kendinize iyi bakın.