İnternetten Para Kazanma Yalanları

Hepimiz boş vakitlerinde kazanç sağlamak için illaki internetten para kazandırma yöntemlerini araştırmışızdır. Gelin bu yöntemlerin işe yarayıp yaramadığını tartışalım.

 0
İnternetten Para Kazanma Yalanları

Hepimizin kazanmaya çalıştığı ama youtuberlar ve bir kaç blog yazarından başka para kazananın olmadığı yöntemler. Sadece bir tıkla 0.02$ dolar, ya da reklam başına 0,5$ gibi yalanlar... Bu yazımda sizlerle yaşamış olduğum bire bir tecrübeleri olabildiğince somut kanıtlarla paylaşacağım.

Ben evde çok fazla boş zamanı olan biriyim ve emin olun bunları benden daha iyi tecrübeleyen daha az kişi vardır. Denemedğim yöntem, girmediğim site, izlemediğim reklam kalmadı. Öncelikle sadece reklam izleyebileceğiniz sitelerden başlamak istiyorum. Bu konuda özellikle bir youtuber arkadaş insanların duygularıyla oynamayı çok iyi başarıyor. Kendisi reklam izleme siteleri üzerinden tatmin edici bir ücret kazandığını öne sürüyor. Doğru söylüyor fakat bu geliri vermiş olduğu referans linki üzerinden sağlıyor. Reklam izleyerek kazanılan tutarları inanılmaz derecede çarpıtarak büyütüyor ve insanları siteye kayıt olmaları için ikna ediyor. Tavsiyede bulunduğu siteye bende kaydoldum ama referans linki üzerinden değil tabi ki... Önermiş olduğu site para kazandıryor ama küçük bir sorun var 0.5$, 0.1$ gibi tutarlar değil 0.0005$, 0.0002$ gibi 1 cent bile olmayan çok küçük miktarlar. Videosunda bu miktarların binlerce katından bahsediyor bin dediğime bakmayın 0.0001$'ın bin katı sadece 0.1$ yapmakta reklam izleyerek kazanmak için makul bir para ama kazanılan tutarlar harcadığınız vakite değmez. Benim bahsi geçen siteden 3 günde kazandığım tutar 0.043$ kendisi 3 günde 50$ gibi bir para kazandığını siteye bağlı kaldıkça gösterilen reklam değerlerinin arttığını ifade etmekteydi ama 3 günde kazandığım sadece 0.043$ kaybettiğim saatlerim oldu. Hatta bazı blog sitelerinde bahsettiğim site için tıklama başına 0.02$ demesi bir hayli ilgimi çekmişti ama sitey girdiğimde gördüğüm şey beni şoke etti. Blog yazarının ingilizce bilgisi yok anlarımda çeviri programı kullanmaktan da mı acizsin? sitenin ana sayfasında yazan şey "Tıklama başına sadece 0.02$ karşılığından reklam verin" internette yalan bilgi yaymanın üstelik bu yalan bilgiden para kazanmanın bir karşılığı olmalı. İnsanları kandırmanın bunun üzerinden gelir elde etmenin bu kadar rahat yapılması gerçekten çok acı. Olumsuz yorum yaptım fakat bahsettiğim kişiler yorumları engelleyerek bu işe devam etmekte. Lütfen verilen referans linklerine tıklamayın ve başkalarının prim aracı olmayın.

Diğer bir yöntemde anket doldurarak para kazanma. Burada ki yöntem ise anket başına verilen tatmin edici bir ücret fakat para çekmek için konulmuş yüksek bir limit ve nasıl oluyorsa limiti tamamlaya yaklaştığınızda hiç bir anket size önerilmemeye başlanır. Kazancınız olur fakat çekemezsiniz kaybınız tabi ki yine sizin değerli zamanınız olur.

Drop shipping eğitimleri satarak sizi zengin edeceğini söylen insalarada kanmayın bence ben bu işten %100 zararla çıktım. Küçük sermayerle bu işe girdiğinizde sizi çok büyük riskler karşılıyor. yurt dışında ki çoğu sitede ürünü beğenmeme durumu olduğunda koşulsuz iade sağlayan sağlam siteler var siz parayı alıp karşı taraf 2-3 gün içersinde iade ettiğinde o parayı mecburen göndermeniz gerekiyor fakat ya o parayı yeni bir ürün alarak başka bir alıcıya gönderdiyseniz ve elinizde para yoksa. Bu durum sizi borçlandırmaktan başka hiç bir şeye yönlendirmiyor ve emin olun sattığınızdan çok iade alarak zaman kaybediyorsunuz. Zaten bu iş yapılarak zengin olunsaydı o insanlar eğitim satmak yerine drop shipping yaprak zengin olurlardı. Hiç kimse para kazandığı yöntemi milyonlarca insana satarak rakip kazanmak istemez.

İnternetten para kazanmak mümkün ama bu tamamen sizin yaratıcığınıza ve yeteneğinize kalmış bir durum. YouTube üzerinden gelir elde edebilirsiniz ama kopya içeriklerle ilerleyemezsiniz , freelancer olabilirsiniz ama bir yeteneğiniz olmalı, yazarak kazanabilirsiniz fakat tecrübeleriniz ve öğrenmeye hevesiniz olmalı kısca insanlara bir şey sunmalısınız. Onalara bir şeyler katmalısınız. O zaman internetten para kazanabilrisiniz yoksa kaybolan sevdiklerinize ayırmadığınız zamanınız olur.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow