İPhone ve Android arasındaki fark | iPhone VS Android | Hangisi daha iyi?

Sizce Hangisi daha iyi?

 0
İPhone ve Android arasındaki fark | iPhone VS Android | Hangisi daha iyi?

İPhone ile Android arasındaki temel ve göze çarpan fark, cihazlarda kullanılan işletim sistemidir. Her cihazın çalışması için işletim sistemi gereklidir. İşletim sistemi, kullanıcının uygulamayı daha kolay ve rahat bir şekilde kullanmasını kolaylaştırır.
İPhone'da iOS işletim sistemi kullanılırken, Android'in kendisi Samsung, Lenovo, Blackberry, Huawei gibi çok sayıda Mobil Markada kullanılan bir işletim sistemidir. Samsung, Android işletim sistemlerini kendi bünyesinde tanıtan ilk Mobil Marka olmuştur. 
Apple şirketi ise tüm dünyada Apple iPhone olarak bilinen cep telefonunu tanıttı. İOS işletim sistemi olarak bilinen işletim sistemlerini tanıttılar. Onu benzersiz kılan şey, yalnızca Apple üreticisi iPhone'un iOS işletim sistemine sahip olmasıdır.

Aşağıda detaylı olarak verilen iPhone ve Android arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır.

Bir iPhone'daki ana ekranı Android'e kıyasla kişiselleştiremezsiniz:

İPhone'un ana ekranında yapabileceğiniz tek değişiklik, favori duvar kağıdınızı değiştirmek, uygulama simgelerinin sırasını değiştirmek ve birden çok uygulama için klasörler oluşturmaktır.
Öte yandan, Android Store'da bulunan ve Google Play Store olarak bilinen widget'ları kullanarak, uygulamaların geçişini değiştirmek gibi Android’in ana ekranında daha birçok değişiklik yapabilirsiniz. İPhone'da bulunmayan bir android uygulama çekmecesini kullanabilirsiniz.

Apple iPhone, Zenginliğin Sembolüdür:

Apple, yüksek nitelikli uygulamaları, performansı ve güvenliğiyle tanınır. Hiç kimse Apple iPhone’un güvenliğini ve performansını yenemez. Dünyanın bir numaralı cep telefonu olarak bilinir. Tüm bu nitelikler ve spesifikasyonlar nedeniyle çok pahalıdır . Dolayısıyla zenginliğin statü sembolüdür.

Android Sıradan Bir Adama Erişiyor:

Öte yandan Android, iPhone gibi pahalı değil, tüm özellikleri aracı tarafından karşılanabilecek makul bir fiyata sağlıyor . Her nasılsa, Android'in tüm yeni başlayanlar ve uzmanlar için kullanımı çok daha kolaydır, oysa bir iPhone'un yeni başlayan bir kullanıcısıysanız, onu kullanırken bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

İPhone'da Uygulama Ve Performansları Daha İyi:

Yukarıda daha önce tartışıldığı gibi, bir iPhone, uygulamaları açısından zengin. Android, iOS uygulamalarını asla yenemez. İşadamının önceliği iPhone'u kullanmaktır çünkü iOS, iş hesaplamalarında ve ayrıca işlerinin denetiminde kullanım için çok hassas olan bu tür uygulamalar sağlar.

İPhone ve Android'de Görünüm, Son İşlem ve Çekicilik:

Görünüşü, Son İşlemi ve çekiciliği tartışırsak, iPhone'un tüm modelleri çok parlak ve çekici. Her kullanıcı iPhone'un benzersiz tasarımından dolayı onu almasını ister, oysa android cep telefonları da çekici ve bir bakış atıyor ancak oldukça çirkin görünen bazı android modelleri var.

İPhone ve Android'de USB veya Diğer Aygıtları Bağlama:

Bir Android'i şarj etmek için herhangi bir sıradan kabloyu kullanabilirsiniz, oysa bir iPhone'da şarj için özel olarak iPhone için yapılmış belirli bir kablo kullanılır. Yanınızda şarj cihazı taşımayı unuttuysanız bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu anlamda Android çok daha iyi ve kullanımı kolay. Bir USB veya Diğer Aygıtları bağlamak istiyorsanız, onu android ile kolayca bağlayabilirsiniz, ancak iPhone için, onu iPhone ile bağlayan bir şeye ihtiyacınız vardır.

iPhone, Android'den Daha Güvenli:

Apple'ın iPhone üreten tek şirket olduğunu zaten bildiğimiz gibi. Güvenliği çok sıkıdır çünkü donanım ve yazılımın birlikte nasıl sıkı ve daha güvenli çalıştığını kontrol eder. Öte yandan Android, uygulamaları, çalışması ve kişiselleştirmesi için açık kaynak olarak bilinir.
İPhone'da uygulamaları yalnızca Apple Store'dan indirebilirsiniz, Android'de ise uygulamaları indirme seçeneğiniz vardır.

İPhone'da Android'e Göre Ücretli Uygulamalar:

Bir iPhone'da ücretsiz olarak temin edilebilen yalnızca birkaç ve az sayıda uygulama vardır Apple Store'daki diğer premium uygulamalar için ödeme yapmanız gerekir. Oysa android'de birçok uygulama ücretsiz olarak kolayca kullanılabilir. Bu, kullanıcıyı bir Android Cihaz kullanmaya çeken şeydir.

iPhone, Android'den Daha Fazla Gizlilik Sağlıyor:

Apple, bir iPhone'da kullanılan verilerin gizliliği ve güvenliği açısından en ünlü şirkettir. Verileriniz asla ikinci bir taraf veya üçüncü tarafla paylaşılmaz. Öte yandan, bir Android İşletim Sistemi işleten Google, verilerinizi güvende ve gizli tutmakla daha az ilgileniyor gibi görünüyor çünkü Google, sizin ilginizi çeken reklamlardan para kazanıyor, ancak Apple, iPhone, iPad ve ürünlerini satarak para kazanıyor. 

iPhone, Android ile Karşılaştırıldığı Gibi SD Kartlara İzin Vermez:

Apple iPhone, kullanıcılarının depolama alanını genişletmesine izin vermiyor. Bir iPhone'un depolama alanı Apple şirketi tarafından üretilmiştir, SD kartları kullanarak genişletme seçeneğiniz yoktur. Daha fazla depolama alanı istiyorsanız, Apple Company her zaman farklı fiyatlara sahip depolama varyantlarının sunulduğu farklı modellerini sunar. Yüksek depolama alanı istiyorsanız, tabii ki bunun için daha fazla ödeme yapmanız gerekir.
Öte yandan, tüm Android telefonlar, kullanıcılarının SD kartlar takarak cihaz depolama alanlarını genişletmelerine izin veriyor. Bu, kullanıcıların depolama alanını ihtiyaçlarına göre makul bir fiyata genişletmeleri için olumlu bir noktadır.

Sonuç: iPhone ve Android arasındaki fark

Hem iPhone hem de android yüksek profilli işletim sistemleridir ve cihazları güvenilirdir ve kullanıcılarına en iyi deneyimi sunar. Gizlilik, güvenlik ve cihazınızın saldırıya uğrama ihtimalini tartışırsak, iPhone en iyi seçenektir çünkü verilerinizin gizli ve güvenli olduğunu garanti eder.
Ancak öte yandan iPhone çok pahalı ve sıradan insanlar için uygun değil ancak Android, iPhone'a kıyasla piyasada makul bir fiyata geliyor. Sıradan herkes, bütçeleri dahilinde oldukları için Android Cep Telefonlarını kullanır.
Apple, iPhone'u üreten tek üretici iken, çok sayıda şirket Android Cep Telefonları üretiyor ve modelleri sayılamaz. Öte yandan iPhone'un sınırlı sayıda Modeli var. Bu nedenle Android, kullanıcıların ürünlerini satın almaları için modellerde daha fazla çok yönlülük sağlar.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow