İzlenmesi Gereken 5 Harika Anime Önerisi!

sıkılıyor musunuz? yeni bir içerik mi arıyorsunuz? hep aynı dizilere baştan başlamaktan sıkıldınız mı? o zaman bu makalem tam sizlere hitap ediyor! önceden anime izlemiş olsanız da olmasanız da önereceğim bu animeler cidden çok hoşunuza gidecek ve belki de yeni bir kültüre, Anime kültürüne adım atmış olacaksınız! Hadi önerilere geçelim..

 1
İzlenmesi Gereken 5 Harika Anime Önerisi!
Önerilen 5 güzel anime!

Düşündüm ve hayatıma katkı sağlamış, bana kaliteli zaman geçirtmiş animeleri kafamdan geçirdim, keşke hafızam silinse de tekrar izlesem dediğim 5 ana başlık altında size 5 adet anime önereceğim, izleyin! pişman olmayacaksınız. Hadi başlayalım.

SÜPER GÜÇLERİ SEVEN, AKSİYONA DOYMAYAN BİRİ MİSİN? 
O ZAMAN KESİNLİKLE BUNU İZLE!

1-) MY HERO ACADEMİA

My hero academia bizi yeni bir dünyaya götürüyor, bu dünyada herkesin bir süper gücü var, Evet! herkesin. bir kaç istisna dışında.. ve hikayemiz de o istisna kişiden ortaya çıkıyor. ana karakterlerimizden biri olan izuki Midoriya hayatı boyunca en sevdiği kahraman ve kahramanlar arasında bir numara seçilen All might gibi olmaya çalışır, lakin hayat onun için kolay olmayacaktır, onun kaderi doğumundan belirlenmiştir, midoriya'nın süper güçleri yoktur... peki işler nasıl ilerleyecektir onun için? kahraman olabilecek midir?  kötüler ile işler kızışacak mı? bu ve bunu gibi bir çok olayı barındıran My hero academia'nın geçtiğimiz günlerde yeni sezonu da çıkmış bulunmakta. kendisi şuana kadar 4 sezon çıkarmış ve 4ü sezonu yakın zamanda çıkmış bulunuyor her sezon 20-23 bölüm arası ve 25 dakika kadar sürüyor. Ancak inanın bana zamanın ve sezonların nasıl aktığını, bittiğini fark etmiyorsunuz bile... izlediğinize pişman olmayacağınız bir anime. şimdiden iyi seyirler, ve eğer izlerseniz lütfen favori karakterlerinizi benimle yorumlar kısmından paylaşın! 

my hero academia

SARKATSİT KARAKTERLERİ SEVER MİSİN? MİZAHI VE İÇE KAPANIK KARAKTERİ
İLE HEPİMİZİN KALBİNDE BİR YER EDİNMİŞ OLAN SAİKİ-K İLE TANIŞIN!
ONA BAYILACAKSINIZ...

2-) THE DİSASTROUS LİFE OF SAİKİ K

Yine bir süper güç teması ancak bu sefer işler çok farklı.. saiki doğuştan süper güçlerle doğmuş -normal- dünyada ki anormal bir çocuk.ancak yapabildiklerinin sınırı yok. bir evi baş parmağı ile yok edebilir ve bir hapşırığı ile bir şehri darmadağın edebilir... büyük güçler büyük sorumluluklar getirir. öyle değil mi? ama saiki'nin istediği sadece normal bir genç olup, sessiz sakin yaşayıp gitmek. saiki çok konuşkan bir karakterimiz değil, çok çılgın da sayılmaz, sakin sessiz kedi gibi çocuktur kendiler. gücünü kontrol etmesine yarayan yuvarlak şekere benzer bir aleti kafasına takıyor, o olmazsa her şey darmadağın olur... saikinin hayatından kesitleri gösteren bu anime beni pek çok kez gülme krizine sokmuştur. oldukça eğlenceli ve izlemesi oldukça zevkli.. 3 sezon ve farklı versiyonları olan bu animeyi kesinlikle izlemelisiniz!

VE SIRA ARTIK AP AYRI BİR TÜRE GELDİ. GERİLİM. KEMİKLERİMİN GERİLDİĞİNİ BİLE HİSSETTİĞİM BU ANİME SİZİ HEM DUYGU FIRTINALARINA SÜRÜKLEYECEK HEM DE DEVAMINI MERAK ETMEDEN YERİNİZDE DURAMAYACAĞINIZ, BİR OTURUŞTA TÜM BÖLÜMLERİ BİTİRECEĞİNİZE EMİN
OLDUĞUM BİR ANİMEDE SIRA! ERASED GELSİN LÜTFEN!

3-) ERASED

hiç pişmanlığınız oldu mu? keşke geçmişe gidip değiştirebilsem dediğiniz bir hatanız? veya bir davranışınız? ana karakterimizin ise bu keşkeden kocaman bir tane bulunduruyor ana karakterimiz olan Satoru Fujinuma 29 yaşında olan bir pizza teslimatçısıdır. bir gün pizza teslimat ederken ilginç bir kelebek görür, dikkati dağılır ve bir otobüs ile çarpışır. bunun ardından yaşadığı 'uyanış' ve olaylar bu uyanışlar ile sarpasarmaya başlar, annesi öldürülür, ve bir daha yaşadığı uyanışla birlikte kendini geçmişte bulur. geçmişteki keşkesini değiştirmeye ve orta okuldaki arkadaşının ölümünü değiştirmeye çalışır. bunun pişmanlığı ile yaşarken bir anda arkadaşının hala hayatta olduğu zamana dönmüştür ve artık bir şeyleri değiştirme fırsatı vardır, peki başarabilecek mi? annesi ne olacak? olaylar nasıl ilerleyecek? tüm ruhunuzla gerileceğiniz ve dramı her yerinizde hissedeceğiniz bir anime serisi. bu anime 1 sezon ve 12 bölümdür, bir oturuşta bitirip,'ben az önce ne yaşadım ya?' diyebileceğiniz bir yapım! şimdiden peçetenizi hazırlayın..

SIRADA FIRINDAN YENİ ÇIKMIŞ BİR YAPIM VAR, ÇOK ELEŞTİRİLDİ, ANCAK BEN ÇOK BEĞENDİM. BİR MAFYA, BİR EŞ, BİR KOCA. VE BİR EV ADAMI. İŞİ GÜCÜ VE MAFYALIĞI BIRAKIP EVDE YEMEKLER YAPIP CAM SİLEN BİR ESKİ MAFYA ADAMIMIZ VAR ELİMİZDE VE ONUN GÜNLÜK YAŞANTISI.

4-) THE WAY OF THE HOUSEHUSBAND

Aslında bu anime hakkında çok fazla açıklayacağım bir şey yok, bir mafya düşünün. işi gücü bırakmış hayatının kadınını bulmuş ve ona zarar gelmemesi için elini bu piyasadan çekmiş, iyi de yapmış valla baya yetenekli kendileri.. yemek desen yapıyor, temizlik desen ev bal dök yala. böyle bir adamın evde ve dışarıda ki günlük ironik hayatını konu alıyor, bazen geçmişteki mafyalık zamanları onu dürtüyor, kendisi çok korkunç görünmesine rağmen pambık gibi bir kalbe sahip... her bölüm ayrı komik, ayrı şirin. izlemenizi tavsiye ederim..şuana kadar sadece 5 bölümü yayınlanmış olsa da yeni bölümlerini sabırsızlıkla bekliyorum..

VEE ARTIK GELDİK SON ÖNERİMİZE, EĞER BEĞENİRSENİZ BU SERİNİN DAHA UZUN BİR VERSİYONUNU VE DAHA UZUN BİR ÖNERME LİSTESİ ELBETTE YAPARIM SAYIN OKURLAR! LÜTFEN YORUMLARDA BELİRTİN. SON ÖNERİM İSE SPOR SEVERLERE GELECEK. VOLEYBOL SEVER MİSİNİZ? AMA BU SEFER KARŞIMIZDA RUHUNU VE HAYATINI VOLEYBOLA ADAMIŞ BİR EKİP VAR
ONLAR KİM Mİ? TABİİ Kİ KARASUNO! UÇAN KARGALAR!

5-) HAİKYUU

Shouyou Hinata bizim ana karakterimizi oluşturuyor, hayatını voleybola adamış acemi bir voleybolcu olan bu eleman kendinden kat ve kat yetenekli bir takımla maç yapar. asıl izleyenleri şaşırtan ise boyunun minik ama marifetlerinin minik olmaktan çok uzakta olmasıdır. çünkü kendisi yükseğe zıplayabilen bir çekirgedir. onun yeteneklerini fark eden karşı takım bir tık gerilse de maçı kazanır. Shouyou Hinata bunu hırs meselesi yapar ve karşısında bulunan en iyi pasöre meydan okur... sahanın kralına. işe bak ki ikisi de aynı liseyi kazanır ve aynı takımda oynamaya başlarlar. iki zıt kişi, iki düşman, bir saha da en iyi ikili olur ve karasuno'nun uçamayan kargaları onlar sayesinde kanatlarını yavaşça çırpmaya başlar. Haikyuu voleybolu ve onun içinde ki heyecanı ortaya çıkaran enerji dolu bir animedir, dostluğu, beraberliği ve pes etmemeyi anlatan güzel bir anime. izlemenizi öneriyorum, pişman olmazsınız.

Evet arkadaşlar.. makalemin sonuna gelmiş buluyorum umarım önerilerimi beğenirsiniz ^-^ bir daha ki makalemde görüşmek üzere, sevgiyle kalın!

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Melldiems profesyonel bir yazar değilim, hiç bir şeyde profesyonel değilim. ama hayatta bu demek değil midir? yüzmeyi yeni öğrenen bir balığım ve okyanusu keşfetmeye çalışıyorum. korkusuzca. ilerleyerek. kendimce bazı şeyler yazacağım ve size ulaşmaya çalışacağım. umarım ulaşabilirim ve umarım bu okyanusta yüzerken yanımda bir kaç arkadaş edinmiş olurum, kelimelerimle...