Jeep Araçları Elektrik Desteğine Kavuşacak

Jeep, Las Vegas'ta düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) plug-in hibrit benzinli model ailesinin örtülerini kaldıracak. FCA bünyesindeki markanın 4xe adını verdiği teknoloji Jeep Renegade, Compass ve Wrangler'da görev yapacak.

 0
Jeep Araçları Elektrik Desteğine Kavuşacak

Renegade ve Compass 4xe modelleri, gücünü 1.3 litrelik turbo benzinli I4 (sıralı 4 silindir) motor ve arkaya yerleştirilen elektrik motorundan alacak. Toplamda 200 bg güç sunan ikili, dört çeker olacak fakat menzilin çok yüksek olması beklenmiyor. EPA'ya göre MINI Countryman Cooper SE plug-in hibrit modeli 29 km elektrikli ulaşım sağlıyor. Jeep'in de bu rakamı yakalayacağını düşünüyoruz.

Arkaya eklenen elektrik motoru ile dört çeker sunan Renegade ve Compass 4xe'nin aksine Wrangler'da düzen biraz daha farklı olacak. Mekanik olarak gücünü dört tekerleğe aktaran Wrangler 4xe'de elektrik motoru, arka aksa ekstra güç sağlayacak. Motor ve şanzıman arasına yerleştirileceğini düşündüğümüz elektrik motoru, elektrikli sürüş menzilinden ziyade off-road'da ekstra çekiş getirecektir.

Tüm detaylar, önümüzdeki günlerde kapılarını açacak olan CES Fuarı'nda gün ışığına çıkacak. Bekleyip görelim.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şehsuvar Değişebilir her an adres