Jeep, dünya klasmanında en çevreci SUV üreticisi olmak istiyor

Gallery: 2020 Jeep Wrangler EcoDiesel: İlk Sürüş

 0
Jeep, dünya klasmanında en çevreci SUV üreticisi olmak istiyor

FCA’nın 2018’de ortaya koyduğu yol haritasının odak noktası, şirket çatısı altındaki tüm markaların elektriklenmesi ve hibrit ünitelere geçiş yapmasıydı. Bunu yapan en hızlı markalardan biri Jeep olacak gibi görünüyor zira SUV üreticisi, 2022’ye kadar serisindeki tüm modellerin hibrit versiyonunu sunmaya hazırlanıyor. Firma, model ailesinde aynı zamanda tam elektrikli araçlara da yer vermeyi planlıyor.

Jeep Global Başkanı Christian Meunièr'e göre, bu atılım markayı “dünyadaki en çevreci SUV üreticisi” konumuna getirecek. Yeni Zelanda'daki bir Jeep etkinliğinde konuşan yönetici, hibrit modellerin şimdiye kadar üretilen en iyi Jeep’ler olacağını ve aynı zamanda en yetenekli ve en hızlı olacaklarını kaydetti.

Jeep’in sunacağı ilk model, 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen plug-in hibrit motorlu Wrangler olacak. Aracın üretimi, FCA’nın 160 milyon dolar yatırım yaptığı ABD’deki Toledo fabrikasında yapılacak.

2021 yılı ise Jeep için daha da önemli bir sene olacak çünkü üretici, yeni Grand Cherokee, Wagoneer ve Grand Wagoneer’in hibrit versiyonlarını tanıtacak. Sonuç olarak Amerika merkezli firma, 2022 yılına kadar 10 yeni PHEV modeli ve dört tam elektrikli model sunacak. Jeep aynı yıl, 3. Seviye otonom sistemlerini de tanıtacak.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şehsuvar Değişebilir her an adres