Kalıcı Fondoten!

Kalıcı Fondoten

 0
Kalıcı Fondoten!
BB GLOW

Yaklaşık 1 yıl boyunca etkisini sürdüren, yüzde aydınlık sağlayarak fondöten etkisi yaşatacak bir uygulama var desem ne dersiniz? İsmi nedeniyle sürecin ve işlemin sadece ‘’makyaj’’ olarak nitelendirilmesi yanlış anlamalara sebep olabilir. Özellikle de belirtmem gerekir ki güzellik uzmanlarının dediğine göre uygulama kalıcı makyaj boyası ya da sıvılaştırılmış fondöten değildir. Bunlar bitkilerden yapılan çok özel serumlardır.

Özel serumlarla cilde uygun cihazlar sayesinde yaklaşık 40 dakika süren bir işlem ile uygulanır. İşlem ile birlikte serum içerisinde yer alan maddeler; ciltte sıkılaştırma, akne ve damar izlerini yok etme, aynı zamanda ciltte fondöten varmış etkisi göstererek pürüzsüz, aydınlık bir görüntü oluşturmaya yarar. Uygulamanın hemen akabinde ciltteki serbest radikalleri nötralize eden serumlar, cildin melanin içeriğini; UV ışınlarına maruz kalmadan azaltırlar. İşte bu şekilde cilt tonunda dolaylı yönden aydınlanma sağlanır. Ortalama 3 seans şeklinde yapılan BB Glow, seans aralıkları 10 gün olacak şekilde uygulanır. Kalıcı fondoteni yaptırmadan 15 gün önce cildinizin güneş ışığına maruz kalmamalıdır işlemi yaptırdıktan sonrada 15 gün sonra da güneşe çıkılmamalıdır. Uzmanlar her mevsim yaptırılabiliceğini söyleseler de kışın yaptırmak daha sağlıklı ve daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Kalıcı fondotenin kalıcılığı sadece 1 yıldır daha sonra bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

Kalıcı fondotenin faydaları nelerdir?

  • ince kırışıklarda azalmayı sağlar
  • cildi pürüzsüz gösterir
  • göz çevresinde aydınlatır
  • yara ve sivilce izlerini azaltır
  • ciltteki farklı renk tonlarını eşitler
  • yoğun nemlendirme sağlar

Peki zararları nelerdir?

Dermatologların dediğine göre hem cihaza hem de kullanılan maddeye bağlı olarak kişide enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar, kontakt dermatit, postinflamatuar hiperpigmentasyon denilen bu lekeler, yabancı cisim reaksiyonuna bağlı granülom oluşumları görülebilecek yan etkiler görülebilir. Diğer yandan kalıcı fondöten diğer kalıcı makyaj uygulamalarından farklı olarak çok daha geniş bir bölgeye uygulandığı için bu yan etkiler daha yoğun ve kişinin hayatını etkileyecek şiddette olabilir.

Lazerle silinemiyor!

Kalıcı fondoteni diğer kalıcı makyajlardan ayıran en önemli özelliği diğer uygulamalar göre lazerle silinemiyor oluşu ve henüz çok yeni bu uygulamanın ilerki zamanlarında ciltte nasıl bir etkiye yol açacağının bilinmiyor oluşu. Dermatologların kesinlikle karşı çıktığı ve zararlarını sıraladığı bu uygulamayı günümüzde yaptıran bir çok kadın var. Doktorlar bu işlemden dolayı onlara gelen hastalarının şikayetlerini anlatırken güzellik merkezinde çalışan uzmanlarsa tam aksini söyleyip ürünün bitkisel içeriklerden oluştuğunu ve müşteri memnuniyetlerini sıralamaktadırlar.

Siz olsanız yaptırırmıydınız ? yorumlarda belirtin lütfen.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow