KARA HABER SAKATLIKLAR!

NBA'de yaşanan sakatlık krizlerine bir yenisi daha ekleniyor. En formda oldukları dönemi yaşayan Kawhi Leonard ve Chris Paul ikilisi yaşadıkları sakatlık ve hastalık sebebi ile sahalarda yer alamayacak. Kawhi Leonard için bağ kopması şüphesi bulunurken Chris Paul'un ise covid testi pozitif çıktı.

 0
KARA HABER SAKATLIKLAR!

Son dönemlerde artan sakatlık haberleri her takımda ciddi problemlere yol açmıştır. Bunlardan son olarak Phoenix Suns ve Los Angeles Clippers ekipleri de nasibini almışlardır. Formda ekiplerin en formda oyuncularını kaybetmesi şampiyonluğa giden yolda büyük bir darbe etkisi yapmıştır ve takımların moralini bir hayli etkilemiştir.

Kawhi Leonard'ın fiziksel ve mental olarak en formda olduğu ve takımın her zaman ayakta kalan tek isim olduğu şu dönemde ciddi bir sakatlık geçirmesi az sayıda Clippers taraftarının hayallerini süsleyen şampiyonluğun yerini kabusa çevirmesine sebep olduğunu söylersek abartmış olmayız herhalde. Şimdi bütün gözler Kawhi'ın yokluğunda diğer süperstar Paul George'un üzerinde olacak. Yıldız oyuncunun performansı takımı için çok kritik.

Chris Paul'un takıma muhteşem adaptasyon sağlaması ve takımın genç yıldızı Devin Booker'ın performansını yukarılara çekmesini sağlayan etkili performansı ile tecrübeli süperstar takımın beyni konumundaydı. Onun yokluğunda takım düzeni ve top yönlendirmesi merak konusu iken kısa sürmesi beklenen fakat önemli ölçüde takım gidşiatını etkileyecek olan Chris Paul'un yokluğunda Devin Booker'ın neler yapacağı çok önemli olacak. Skorer kimliği ile bu sene parlayan yıldız, tecrübeli oyun kurucunun yokluğunda asist yükünü de çekebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Artık bir gelenek haline gelen NBA sakatlıkları, yoğun maç takvimi ile sakatlıkların da son dönemde çok artması ile birlikte NBA yönetimini tepkilerin odağı haline getirdi. Birçok oyuncu ve takımların staff ekipleri bu konuda yönetime eleştirilerini açıkca dile getirmelerine rağmen halen aynı fikstür devam etmekte ve aynı sakatlıklar ile karşılaşmaktayız dileriz en yakın zamanda sporcu sağlığının ön planda olduğu bir anlayış gerçekleştirilir. 

Jamal Murray: Sezonu sadece en sağlıklı olan takım kazanacak LOL.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow