KARANTİNA

Sağlık kurumumuz ve sağlık çalışanlarımız gerekli ilgiyi gösterip, yapılması gereken sağlık uygulamalarını yaptılar. Kişi şu an karantinada ve temaslı olduklarıda test sonuçlarında negatif çıkması ile rahat bir nefes almış durumda ve tedbirliler şu anda.

 0
KARANTİNA

Benden farklı bir ilde yaşayan çok yakın bir tanıdığım, yüksek ve sürekli ateş, ses kısılması vb sorunlar ile en yakın sağlık kuruluşumuzda Covid- 19 testi oldu. Ertesi gün testinin pozitif çıktığı mesajı geldi. Sağlık kurumumuz ve sağlık çalışanlarımız gerekli ilgiyi gösterip, yapılması gereken sağlık uygulamalarını yaptılar. Kişi şu an karantinada ve temaslı olduklarıda test sonuçlarında negatif çıkması ile rahat bir nefes almış durumda ve tedbirliler şu anda.

Testi pozitif çıkan ve şu anda karantinada olan tanıdığım kişi; iki defa biontech aşısı oldu, iş yerinde de iki adet maske kullanmakta. Şimdi burada; akla gelebilecek çok kötü senaryolar üretilebilir, fakat bu virüsün çok tehlikeli olduğu gözden kaçırılmamalı. Genel itibari ile zaten çok küçük olan virüsler, bir yolunu bulup bulaşabiliyor. Ama yine de gerekirse üçüncü doz veya başka diğer yöntemler üretmek sağlık konusunda kendini geliştirmiş ülkemiz ve dünya sağlık insanlarında…

Bunun üstesinden hep birlikte gelebiliriz…

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi