KASTAMONU SEL FELAKETİ

Ne yazık ki son günlerde ülkemizin yüzü pek gülmüyor. Yangınlar yavaş yavaş söndürülüyor derken şimdi de Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinde sel felaketi yaşandı.

KASTAMONU SEL FELAKETİ

Türkiye'nin Batı Karadeniz bölgesinde oluşan fazla yağış sebebiyle sel felaketi yaşandı. 11 Ağustos 2021 tarihinde bu illerde yoğun yağış sebebiyle sel yaşandı. Son dakika haberlerine göre Kastamonu, Bartın ve Sinop şehirlerinde selde 17 kişinin vefat ettiği bildirildi. Birçok kayıp ihbarı da mevcut.

Kastamo'nun, Sinop ilinin Türkeli ilçesi arasında olan bağlantısının kesildiği bildirildi. Köylerde elektrik kesintisi yaşanıyor. Boruların parçalanması sebebiyle bazı köylerde su kesintisi yaşandığı da söylenenler arasında. 

Afet  ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. 

Şehirlere birçok yerden yardım gönderildi. 

Kastamonu Belediyesinin resmi twitter hesabından paylaşılan afet bölgesi için ihtiyaç duyulan malzemeleri yayınladı. Listede konserve, paketli gıda, su ve içecek, bebek bezi, mama, devam sütü, kıyafet, battaniye, pike hijyenik ped, hasta bezi, kişisel temizlik ürünleri, el feneri, kafa lambası, pil, powerbank, yağmurluk ve çizme yer alıyor. ihtiyaç listesi