Kefir Nedir?,Faydaları nelerdir?

Günde 1 bardak olarak tüketilen kefir bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kefir eski yıllardan günümüze kadar gelen bir içecektir. Özellikle Kafkasya bölgesinde yaygın olarak yapılmaktadır. Süt asidi ve mayalama yöntemi ile yapılmasından dolayı, köpüklü , yoğun kıvamlı ve biraz ekşi bir süt ürünüdür.

 0
Kefir Nedir?,Faydaları nelerdir?
Kefir Nedir?,Faydaları nelerdir?

Kefir,bir fermente süt ürünüdür.Süte kefir mayasının eklenmesi sonucunda ,yararlı bakteri ve mayaların oluşması sayesinde meydana gelir.Kefirin faydaları saymakla bitmez.Kefirin vücudumuza birçok faydası bulunmaktadır.1 bardak kefir br bireyin günlük A vitamini ihtiyacının %20'sini ,C vitamini ihtiyacınn %4'ünü ve kalsiyum ihtiyacının'da %30'unu karşılamaktadır.

Kefir ,süt ve yoğurttan sonra sık tüketilen bir üründür.Gnellikl İnek,koyun ve keçi sütünden yapılmaktadır.Günde 1 bardak kefir tüketmek sindirim sistemini düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.Ev yapımı olarak hazırlanan kefir daha doğal ve faydalıdır.Aynı zamanda Kanser hücreleri  üzerinde oldukça etkilidir.Düzenli olarak tüketilen Kefir,Alerji ve astıma iyi gelmektedir.Kefirin diğer faydalarından bahsedecek olursak,Bireylerde ve çocuklarda kemik gelişimi ve sağlığı açısından önemlidir.Bağırsak florasını düzenlemek ve yenilemek gibi birçok faydası vardır. Evde kefir yapmak istiyorsanız ,evde kefir yapılışını inceleyebilirsiniz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

zeynepnurd Dijital içerik yazarı