Kendini Sev ki Seni Sevsinler

Pek çoğumuz kendimizle barışık değiliz, kusurlarımızla savaşlar veririz hayatımız boyunca. Kendimizi sevmezken bir de sevilmeyi beklemek... Ne kadar mantıklıdır?

 0
Kendini Sev ki Seni Sevsinler

  

                               Sevmek, sevilmek... İtiraf etmesek bile pek çoğumuzun ihtiyacıdır bu duygular, insan sevildikçe güzelleşir derler. Aslında güzelleşebilmesi için sevgiyi de hissetmelidir, karşı tarafın sadece onu sevmesi yetmez. Sevgiyi hissetmek ilk olarak kendini sevmekle başlar. ''5 kilo verirsem kendimi severim.'' diye cümleleri duymuşuzdur elbet ama bunu diyen kişi o beş kiloyu verdiğinde bile kendisini sevemiyor, bir sonraki cümlesi de şu oluyor: ''Burun estetiği olursam kendimi severim.'' Bu kişinin cümleleri uzayıp gider çünkü kendine karşı memnuniyet duygusu hep güzelleşme beklentisi içindedir. Kendini sevmek için çok güzel olmaya, çok zengin olmaya gerek yoktur, kendini tanımaya gerek vardır. 

                             Kendini sevebilmenin ilk adımı, kendi pozitif özelliklerini düşünmekle başlar. Bazı insanlar somutluğu severler onlar bir yere bu pozitif özellikleri not alabilirler. İlle ödüllerimizin olmasına gerek yoktur merhametli olmak bile pozitif özelliktir. Bu yazdığınız özelliklere baktıkça kendinizi daha iyi tanıyacak ve daha çok seveceksiniz, bunun hemen olmasını beklemeyin zamanla olur. Kendinizi bunca yıl sevmiyorken nasıl bir anda kendinizi sevebilesiniz ki ?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow