Kevin Durant Tarih Yazdı ABD Olimpiyat Şampiyonu Oldu

Tokyo Olimpiyatlarında basketbolda şampiyon belli oldu. Geldikleri andan beri büyük favori konumunda olan ABD'nin forsu hazırlık maçlarındaki ve ilk resmi maçtaki yenilgi ile biraz sarsılmış olsa da yeniden Olimpiyat Şampiyonluğuna ulaşmayı bildiler. KD'nin tarihi başarısı ve ABD'nin hikayesi hakkında detaylar haberin devamında.

 0
Kevin Durant Tarih Yazdı ABD Olimpiyat Şampiyonu Oldu

ABD OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

Basketbola bir zamanlar adeta ambargo koyan ABD, Avrupa tarafındaki sürecin gelişimi ile daha az favori konumuna gelmişti nitekim son Dünya Şampiyonası da bunun göstergesiyidi. Fakat rüya takım vari bir kadroyu elinde barındıran ABD yine şampiyonluğun en büyük favorisi idi ve bu şampiyonluğu kazanmayı başardılar. Şimdi maça dair neler yaşanmış onlara bakalım.

Maça Dair

Maçın başında pota altını Gobert ile etkili kullanan Fransa takım oyunu ile hem skor hem oyun üstünlüğünü sağlarken ABD yay gerisinden çember dövdü ve ilk isabetini 9.atışta bulabildi. Fakat ardında oyuna Heurtel'in girmesi ile ve KD ve diğer yıldızların yavaş yavaş oyunun içine girmesi ile ABD üstünlüğü yeniden ele aldı. Sürekli aynı tempo ve dengede geçen maçta Fransa zaman zaman kıpırdansa da ABD üstünlüğünü hissettirdi ve Altın Madalya'ya sahip oldu. Başarıdaki en önemli faktör olan Kevin Durant ise bir tarih daha yazdı.

KD TARİH YAZDI

Kevin Durant 4 kez üst üste Olimpiyatlarda Altın Madlay alarak tarihe geçerken aynı zamanda Amerika'nın en çok sayı kaydeden basketbolcusu olma ünvanına erişti. Bunu daha önce tarihte başarabilen hiç kimse yok.

Poppvich ''Fark Artık Kapandı'' Dedi

ABD'nin yıldız koçu Popovich ABD favori ve genel konuya dair artık bir favori yok her takımda çok büyük oyuncular var ve herkes herkesi yenebilir ifadesini kullandı.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow