Kış Görünümlü Bahar

Mevsim şartları

 0
Kış Görünümlü Bahar

Sevgili Nisan!
Alerjimiizn artmadığı,bugün de ne giyecektim telaşına düşmediğimiz bir gün temennisiyle sözlerime başlamak isterim.

Haberlerde karşılaştım biraz evvel; Muş'ta kar kalınlığı bazı ilçeler -köyler- için 5 metreyi buluyormuş,zaman zaman yol çalışması için giden iş makinaları zorlanıyormuş.Rabbim hastalara şifa versin,kimse o tarafta hastalanmasın çok zor..

Bende burda bahçenin köşesinde,elimde kahve fincanım;beyaza bürünen kiraz ağcımı seviyorum:

-ay şen büyüdün de çiçek mi açtın?

-şen ne kadar güzel bir ağaçsın!

-oy ben senin çiçeklerini severim :)

Her köşesi cennet,4 mevsimin yaşandığı bolluk bereket timsali memleketimden bu kareler dönerken ;kutuplarda su sıcaklığı yüzeyde ortalama 21dereceleri bulduğu haberi takılıyor kulağıma.

Küresel ısınma,ozon tabakasının yırtılması,kışların yazlara oranla daha az yaşanması,su savaşları ayak sesleri derken aklıma ne gelse beğenirsin?

Hani bu küresel sermayeciler, hani bu kapitalist düzenin iktidarları kapsül şeklinde yapay et yapıp satacaklardı ya bize.Hani artık mahallemizin güzide esnafı,komşu Hacer teyzenin biricik oğlu 'öz kasap' çalışanı göbekli Mehmet abimiz kan ter içinde et döverken,hızla dükkana girip "-yarım kilo yağsız kıyma istedi abi annem" diyemeyecektik ya..Mahalle kasapları güle güle,besici ile arasında rampadan para tutan eller güle güle,öööf güzelim antrikotlar,kontrafileler..pastırmalar,sucuklar,kavurmalar...derkeeeeeennn!!!!

Meğer tüm bunlar inekler yüzündenmiş ya işte!!!Sen tut koskaca Dünya'nın dengesini osuruğunla altüst et! Vallahi şaka değil:inekler osurduğu için hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyretmiyormuş..Bu küreselciler neden ha gayret çalışıyor,kafa patlatıyor,insanlık namına dirsek çürütüyor labaratuarlarda sanıyorsun ki(!)inekler osursun,mevsimler şaşırsın,buzullar erisin eee..Dünya'yı kurtarmak için birileri de çalışıyor işte maşallah..

Canım güzel gözlü inekler bilseler neye sebep olduklarını bence daha önceden bu işe bir dur derlerdi!

Heee sen hapı yutarsın yutmazsın o da senin bileceğin iş, ben karışmam kardeşim..benden söylemesi :))

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Oyslem Yazmayı,başına buyruk gezmeyi,kitap okumayı ancak okuduğumu hemen unutmayı ve yemek yemeyi severim.Gündemi takip etmem,kendim belirlerim :)