Kişisel Gelişim ,Finansmanınıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Kendini geliştirmeyi düşündüğümüzde, genellikle bunu bize paraya mal olan ve finansal sürdürülebilirliğimizi azaltan bir şey olarak düşünürüz. Ancak, bu mutlaka böyle değildir. Evet, kendinizi geliştirmek için para harcayabilirsiniz. Bu, kötü harcanan para olduğu anlamına gelmez. Aslında, kişisel gelişim çabalarınız, karşılığını veren ve yolda mali durumunuza yardımcı olan bir yatırım olabilir. Kişisel gelişimin mali durumunuza nasıl fayda sağlayabileceğine dair bazı örnekler:

cgcg
 0
Kişisel Gelişim ,Finansmanınıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Daha İyi Eğitime Yatırım Yapın

Daha iyi eğitim paraya mal olabilir, ancak aynı zamanda kazancınızı da artırabilir. Lisans derecesine sahip olanlar, lise derecesine sahip olanlardan daha yüksek medyan kazanca sahiptir. Bu, finansal olarak başarılı olmak için mutlaka dört yıllık bir derece almanız gerektiği anlamına gelmez. Bazı kariyer alanlarında, bir önlisans derecesi, belirli eğitim sertifikaları kadar kazançlı olabilir. Bunu nasıl yapacağınıza dikkat edin, ancak daha iyi bir eğitim hayatınızı iyileştirebilir, becerilerinizi geliştirebilir ve sizi daha iyi bir insan yapabilir. Ayrıca daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Yaygın Eğitim Harikalar Yaratabilir

Tüm eğitimin resmi olarak da yapılması gerektiğini düşünmeyin. İş ve para yönetimi konusunda okumaya istekliyseniz, finansal kaynaklarınızı kendinize bakma yeteneğinizi artıracak şekilde daha iyi yönlendirebilirsiniz. Emeklilik planlaması üzerine bir kitap okumayı yeni bitirdim. Ve yazarın kitapta sunduğu fikirleri zaten duymuş olsam da, parayı kitabı satın almak için harcamaktan ve onu gözden geçirmek için zaman harcamaktan finansal olarak faydalanacağım. Bunun nedeni, önerileri okumak, yolda vergi tasarrufu yapmak için 401k'mı çok yıllı bir Roth dönüşümü yoluyla bir Roth'a dönüştürmek için bir plan yapmaya teşvik etti. Yapmak istediğim bir şeydi, ama sürekli yoldan çıkıyorum ve sonunda unuttum. 

İyi Bir Kurs Size Tekrar Tekrar Yardımcı Olabilir 

İyi bir kurs veya iki kurs, finansal özgürlüğe giden yolda ilerlemeniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri size sağlamanıza da yardımcı olabilir. Nasıl daha fazla öğrenebileceğinizi düşünün ve sonra bu bilgiyi işe koyun. Yıllar önce bir yazma kursuna gitmiştim ve hala o bir günlük kursta öğrettikleri tekniklerin bazılarını serbest yazarlık işimde kullanıyorum. O günün yatırım getirisini gerçekten ölçmek imkansız, ancak kesin olarak söyleyebilirim ki, o gün için yaptığım yatırımı defalarca geri aldım. Artı, orada vakit geçirmek gerçekten eğlenceliydi, yani bu bir bonus. Aklınıza gelebilecek her şey için sınırsız sayıda kurs var. Uzun vadede kariyerinize yardımcı olabilecek bazı şeyler mutlaka vardır.

Sağlığınıza Yatırım Yapın

Zaman içinde tasarruf etmenin en iyi yollarından biri sağlığınıza yatırım yapmaktır. Daha sağlıklı yemekler hazırlamak için biraz daha fazla çaba harcamanız gerekebilir ve bazen sağlıklı yiyecekler daha pahalıya mal olur, ancak uzun vadede daha iyi durumda olacaksınız. Pahalı hastalıklar ve durumlar geliştirme şansınızı azaltacaksınız. Ayrıca, yaşamınız boyunca muhtemelen daha az sağlık sigortası primi ödeyeceksiniz. Sağlığınızı iyileştirmek istiyorsanız egzersiz yapmak için para harcamanıza bile gerek yok. Evde veya dışarıda egzersiz yapabilir ve spor salonu üyeliğine veya pahalı ekipmanlara harcama konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Aktif kalmanın ve beslenmenizi artırmanın yollarını arayın ve yolun aşağısındaki sağlık bakım maliyetlerinden tasarruf edin.

Ruh Sağlığı da Önemli

Zihninizi keskin tutmayı da unutmayın.Araştırmalar, zihninizin yeni şeyler öğrenmekten fayda görebileceğini gösteriyor, o yüzden oradan başlayın. İster bir hobiye devam ediyor olun, ister yerel bir üniversitede ders alıyor olun ya da sadece bilgi sahibi olun, kendinizi geliştirmenin yardımıyla zihninizi keskin tutabilirsiniz. Zihninizi meşgul etmek, onu esnek tutar ve zamanın ve yaşın beyniniz üzerindeki etkilerini yavaşlatabilir. Bunun da ötesinde, kişisel gelişim aktivitelerinin yardımıyla kaygı ve depresyonla da savaşabilirsiniz. Bu, çok fazla finansal fayda görmeseniz bile uzun vadede zihinsel sağlığınıza yardımcı olabilir. Bunu arabanızın bakımı olarak düşünün. Yağı değiştirmek ve arabayı yıkamak masraflı gibi görünebilir ama arabayı %100 çalışır durumda tutar. Kazanç gücünüz aracınızın ne kadar verimli çalıştığına bağlıysa, tam verimlilikte çalışmasını istemez miydiniz? Zihninizi keskin tutacak şekilde kendinize yatırım yapmayı düşünün ve yıllar boyunca yaptığınız için mutlu olacaksınız.

Networking

Etkili bir şekilde nasıl iletişim kuracağınızı ve başkalarıyla nasıl ağ kuracağınızı öğrenin. Kendinizi bu şekilde fırsatlara açabileceğinizi keşfedeceksiniz. İster kariyerinizde size yardımcı olabilecek, ister mentorluk yapacak insanlarla tanışın, sosyal çevrenizi genişlettiğinizde kazanç gücünüzü artırma şansınız var. Bir ders aldığınızda veya yeni bir hobi edindiğinizde, yeni bağlantılar kurmanız için iyi bir şans var. Kendinizi bu şekilde geliştirmek, ağınızı genişleterek somut finansal faydalar sağlayabilir. O toplum eğitimi sınıfında yanınızda oturan kişi veya sohbet ederken tanıştığınız kişiEn sevdiğiniz hobiniz hakkında bir şey, size bir iş açılışında içeriden bilgi verebilecek veya bir sonraki iş ortağınız olabilecek biri olabilir.

Gönüllülük Bile Ağ Kurmak İçin İyi Bir Yol Olabilir

Gönüllü olduğunuzda yalnızca topluluğunuza yardım etmek ve bir insan olarak büyümekle kalmayacak, aynı zamanda paranızı daha iyi yönetmenize veya kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olabilecek insanlarla tanışacaksınız. Becerilerinizi ve ağ kurma becerilerinizi geliştirmenin hayatınızı nasıl zenginleştirebileceğine ve nihayetinde mali durumunuza nasıl yardımcı olabileceğine şaşırabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurmaktan fayda sağlayacak olan sadece kariyeriniz ve mali durumunuz değil. Yaşam kaliteniz de artabilir. Sosyal etkileşimler, kendiniz hakkında daha iyi hissetmenize ve hayatınızda daha memnun ve bağlı hissetmenize yardımcı olabilir.

Hayattan daha fazla zevk al

Yaşam kalitesine bir fiyat koyamazsınız. Hayattan daha fazla zevk almak istiyorsanız kendinize yatırım yapmak için zaman ayırın. Yeni bir şey öğrendiğimde ve başkaları hakkında ilginç şeyler öğrendiğimde, hayatımın televizyon izlediğimden daha ilginç ve tatmin edici olduğunu biliyorum. Zihnimi ve sağlığımı iyileştirmeye çalıştığımda, bulunduğum yerden ve yaptığım işten daha memnun hissediyorum. Bu, "alışveriş terapisi" tuzağına düşmeme ve gerçekten umurumda olmayan şeylere harcamaya yol açan diğer kaçışlardan kaçınmama yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor. Kendinizi geliştirmeye devam ederken, bunu kendinize ve yaşam kalitenize bir yatırım olarak düşünün. Geri dönüşleri göreceksiniz - banka hesabınızdaki bakiyeyi doğrudan artırıyormuş gibi hissetmeseniz bile.

Sonuç olarak

Kişisel gelişim, çoğumuzun gerçekten bir yatırım olarak düşünmediği şeylerden biridir. Sonuçta, kendimizi geliştirme çabalarımız çoğu zaman paraya mal olur. İster müzik dersleri için para ödüyor olun, ister faydalı kitaplar dinleyebilmek için bir Audible hesabı için ödeme yapıyor olun, kişisel gelişim genellikle parasal bir maliyet ve birkaç somut fayda ile birlikte gelir. Ancak kendinizi geliştirme çabalarınızın mali durumunuzu iyileştirme şansı sunmadığını varsaymayın. Kişisel gelişim üzerinde çalıştığınızda, bazı durumlarda daha az harcama yapacak, bazılarında ise daha fazla fırsat elde edeceksiniz. Bu faydaların birçoğunu finansal olarak ölçmek zor olacak, ancak eklenecekler.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

cg Merhaba