Kitaplar ve Zihin

Kitapların mucizelerinden birine gelin birlikte bakalım. Eminim siz de bu pencereden bakmayı sevecek ve artık kitap okurken sadece okuma eylemi yapmadığınızın farkına varacaksınız.

 1
Kitaplar ve Zihin

Kitap Okumanın Faydaları adı altında şimdiye kadar bir çok yazı okumuşsunuzdur. Ben size hayattan kaçış, durup bir derin nefes almayı anlatacağım.  Hayatın koşuşturması ve stresi içinde çoğu zaman ne yapacağımızı şaşırırız. Sıkılıp bunaldığımızda en sık yaptığımız şeyler; film izlemek, sosyal medyada gezinmek gibi şeyler. Eminim onlarda bir nebze yardımcı olacaktır ancak ben size başka bir pencereden bakmanızı önereceğim.

Bir kitabı alıp okumaya başladınız; içindeki herhangi bir karakterle kendinizi özleştirdiniz, okudukça zihninizde anlatılan olaylar canlanmaya başladı. Aslında burada kendi hayal gücünüz bir yönetmene dönüşür. Aynı filmlerde oldugu gibi, nasıl bir yönetmen bir filmi kendi tasarladığı şekilde çekiyor, biz de kendi zihnimizde o kitabın sahnelerini tıpkı bir yönetmen ustalığıyla canlandırıyoruz. Bir kitabı cok kişi okuyabilir ancak her okuyan zihninde farklı canlandırır. Bunun ne büyük güzellik oldugunun farkında mıyız? Stresinizi azaltmayı bir de bu yolla deneyin. Durun ve bir nefes alın. Zihninizin neler yapabileceğine siz de şaşıracaksınız

Sevgiler..

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow