Korona Atlatanlarda Olumlu Sonuçlar

Çok zor bir süreçti ve hala sürmekte azda olsa... Çok yıprandık, ölümĺü kayıplar, ekonomik sıkıntılar, işsizlikler vb birçok durumu yaşadık. Hep kötü olaylar gündem oldu.

 0
Korona Atlatanlarda Olumlu Sonuçlar

Tarih boyunca, savaşlar, yıkımlar, depremler, tsunamiler, göçler, ölümler ve benzeri birçok olaya sahne oldu dünyamız. Bu yaşam senaryosunda daha neler görürüz veya ilerki nesiller neler yaşar bilemiyoruz.

Tarihler 2020 yi gösterdiğinde korona virüs ve pandemi dünya gündemi oldu birden. Çok zor bir süreçti ve hala sürmekte azda olsa... Çok yıprandık, ölümĺü kayıplar, ekonomik sıkıntılar, işsizlikler vb birçok durumu yaşadık.

Bu kötü dönemi yaşayanlar olarak; içinde bulunduğumuz zor şartlardan dolayı elbette hayatımızın bu dilimini iyi adlandırmadık ve iyi bir şekilde anmıyoruz tabi ki..

Fakat, düşünme tarzımızı çok ufak bir değiştirsek. Olaylara baktığımız yerden bir adım sağa veya sola hareket etsek de o şekilde tekrardan düşünüp değerlendirsek...

Mesela; 11.03.2022 de yaptırdıgım test sonucu ile korona karantina sürecim başladı ve 17.03.2022 de bitti. Şahsımda mevcut olan guatr temelli rahatsızılığımın belirtileri 18.03.2022 tarihinden başlayarak 18.04.2022 tarihi arası bir ayĺık süreçte nüksetmedi hiç.

Bu durum sonucunda "Acaba korona süreci insanlarda, bazı hastalıkları yenmede bir etken olmuş mudur veya genlerimiz ileri nesillerimize kalıtımsal olarak bazı hastalıklara karşı bağışıklık yeteneği kazandırmış mıdır?" düşüncesi oluşturdu.

Tabi olarak, aklıma gelen bu soru elbette tıp bilimi ve genetik bilimi insanlarının uğraş alanıdır. Fakat düşünmek her insanın yapması gerekendir.

Sonuç olarak; bu hastalıktan dünyamıza olumlu, bir veya birden fazla getiri çıkabilir. Bunu zaman bize gösterebilir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi