korona virüs

Hayatımızın neredeyse her yönünü etkileyen virüsün yan etkilerini Yok artık dedirten bir şekilde yan etkileri olduğu araştırılıyor . Cildimizde bıraktığı etkisi araştırmalara konu oldu bile ????

 0
korona virüs
Covid 19

Yeni tip koronavirüsün ortaya çıkışının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti. Bu sürede virüsün yayılma şekli, vücutta meydana getirdiği hasarlar ve belirtileri gibi pek çok konuda onlarca çalışma yapıldı.Halen daha etkileri araştırılmaktadır.Sosyal hayatımızın her alanında etkili olan öldürücü bir virüsün yan etkileride gün geçtikçe araştırılmakta ve çözüm üretilmeye calisilmaktadir. 

Pandeminin bir süre daha devam edecek gibi görünmesi ve günden güne daha fazla kişiyi etkisi altına alan varyantlar nedeniyle bilim insanları, virüs ve yol açtığı Covid-19???? hastalığına dair daha fazla detayı aydınlatmak için çalışmalar yapıyorlar .

Virüsün öncelikle akciğerler olmakla birlikte insan vücudunun pek çok bölgesine saldırdığı, özellikle ‘yaygın inflamasyon’ (bağışıklık sisteminin, organları enfeksiyondan korumaya çalışması esnasında oluşan tepki) nedeniyle böbrek, beyin ve karaciğer gibi organlara hasar verebildiği biliniyor.????

Artık cildimiz üzerinde yan etkileri olduğu söylenmektedir.kasinti döküntü kızarıklık gibi bir çok yan etkileri araştırılmaya başlandı bile ????

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow