Koruyucu Krem Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Koruyucu kremler hakkında kısa bilgiler içermektedir.

 0
Koruyucu Krem Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Koruyucu krem ​​nedir?

Tanım oldukça basit: cilt üzerinde fiziksel, topikal bir bariyer oluşturan herhangi bir krem. Genellikle kuru, hassas ve tahrişe eğilimli cilde sahip olanlar, özellikle akşamları bir bariyer kremi tercih edeceklerdir. (Bazı insanlar onları gündüz veya makyaj altında kullanmak için çok kalın buluyor.) Kremler yumuşatıcılar ve tereyağı, balmumu ve yağlar gibi tıkayıcı bileşenlerle yapılma eğilimindedir. Bariyerinizi desteklemek için fiziksel UV koruyucular, antioksidanlar ve biyom dostu bileşenler gibi diğer aktif bileşenleri de içere

Koruyucu kremin faydaları:

Rutininize bir bariyer krem ​​eklemekten bekleyebileceğiniz şeyler ya da dizide zaten varsa zaten yaşıyor olabileceğiniz şeyler: 

1. Hidrasyon ve transepidermal su kaybını durdurur.

Bariyer kremler, epidermise yumuşatıcılar ve suyla aşılanarak cildi nemlendirirken, aynı zamanda hepsini tıkayıcı filmle hapseder. Yönetim kurulu sertifikalı dermatolog Joshua Zeichner, “Oklüzif maddeler, nemlendirmeyi ve bunların altında uygulanan ürünleri kilitlemek için cilt üzerinde koruyucu bir mühür oluşturur” diyor.

Bakın, cilt bariyeriniz zayıfladığında veya tehlikeye girdiğinde – hassas veya kuru cilde sahip olanlarda sıklıkla olduğu gibi – transepidermal su kaybı adı verilen bir şey olur. Bu, cildinizdeki suyun buharlaşarak etrafınızdaki havaya karışması ve epiderminizi susuz bırakmasıdır. 

Sağlıklı, sağlam bir cilt, bunun çoğunlukla kendi başına olmasını engelleyebilir. Bununla birlikte, bazı cilt tipleri (yine hassas ve kuru ciltler) genellikle biraz yardıma ihtiyaç duyar; bu nedenle, bu cilt tiplerine sahip olanlar genellikle nemi kapatmak için kalın kremler kullanmaya teşvik edilir. 

2. Mikrobiyomu ve nem bariyerini koruyun. 

Kişisel cilt mikrobiyomları bakteri, mantar toplama ve florası cildinizde hayatları söyledi. Dış etkilerden etkilenebilecek hassas bir şey. Kuru, hasarlı cilde sahip olanlar genellikle cilt mikrobiyomunda bazı dengesizliklere sahiptir. Bariyerinizi tekrar optimal sağlığa kavuşturmak için, biyomaya yönelmeniz çok önemlidir. 

Doktor Kara Fitzgerald, ND’ye göre “Mikrobiyom ayrıca yara iyileşmesine yardımcı olur, alerjenlere maruziyeti sınırlar, oksidatif hasarı en aza indirir ve cildi dolgun ve nemli tutar”

Böylelikle ön, pro ve postbiyotikler gibi biyom dostu bileşenlere sahip bariyer kremler, mikrobiyomunuzun gelişmesine yardımcı olarak cildinizin nemli kalmasına ve korunmasına yardımcı olabilir. 

3. Dış virüslerden koruma.

Kalın merhemler, sizi kirlilikten, çeşitli diğer partikül maddelerden, hatta soğuk hava ve rüzgar yanığı gibi unsurlardan koruyarak, elementlerden bir koruma katmanı ekler . “Düşük nem ve düşük sıcaklık cilt bariyerine zarar verdiğinde , bu cildin kendini koruma kabiliyetini zayıflatarak kırmızı, kuru ve pullu bir cilde yol açar” diyor kurul sertifikalı dermatolog Hadley King, MD

Kirleticilerle ilgili olarak, kremaya antioksidanlar da dahil edebilirsiniz, böylece bunlar, harici stresörlerle birlikte gelen serbest radikal hasarına meyilli olabilirler. E vitamini , niasinamid ve K vitamini gibi ilave aktif maddeler içeren kremler arayabilir veya jojoba ve argan yağları gibi antioksidan özelliklere sahip olacak doğal bitki yağları ile formüle edilmiş bir tane bulabilirsiniz. 

Bu şemsiyenin altına düşebilecek diğer maddeler? Çinko oksit ve titanyum dioksit veya doğal, fiziksel SPF’de kullanılan iki mineral. King, “Çinko oksit ve titanyum dioksit gibi mineral güneş koruyucu bileşenler, UV ışınlarını dağıtmak ve yönünü değiştirmek için cildin üstüne oturur ve bunların cilde nüfuz etmesini fiziksel olarak engeller” diyor.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

amcaoglu 30 yaşındayım. İzmirliyim. Acemi yazarım :) ustalaşmaş için burdayım. Yalnız yazılarımı okuyan herkese nacizene tavsiyem. Yorum be beğeni atarsanız, oldukça motive olurum. Eleştiriye açık biri değilim. ;) Burdaki güzel kitle için herkese teşşür ederim. Büyük çoğunluğu kaç para kazandığımı soruyor. Bunla ilgili yazı paşlaştım arkadaşlar. ilk başlarda oldukça düşük bir kazanım vardı. Ama yazılarım okundukça vede içerik sayım arttıkça kazancımda doğru orantılı şekilde arttı. O yüzden rahatlıkla söyleyebilirim. Yaklaşık 2 yıldır, bu sitede, ilk 3 ay pasif gelirim vardı. ilerleyen zamanlarda bu gelirim aktif gelire dönüştü. Ve şuanda bu platformda aylık 1500-3000 tl arasında bir gelirim var. Tavsiyem başlamanızdır. Böyle kaliteli bir platform çok az rastlanır. Hepinizi seviyorum..

Bu site çerez kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.

G-D825DHC4QT