KRİPTO PARALAR SON DURUM

Dünyada ve ülkemizde büyümesini çok hızlı bir şekilde sürdüren kripto para borsasında geçmişten günümüze süregelen gelişmeler ve son durum hakkındaki detaylı değerlendirmeler şimdi sizlerle. İyi okumalar

 0
KRİPTO PARALAR SON DURUM

Hayatımıza girdiği günden beri gündemde kendine sürekli yer bulan kripto paralar son yıllarda pandeminin de etkisi ile inanılmaz boyutlara ulaştı. Bazı kriptolar adeta bir insanın hayatını değiştirecek kadar büyümeler gösterse de bazıları ise çok büyük hayal kırıklıkları yarattı. Hangi kripto nasıl fiyatlanmış gelin beraber bakalım.

Blokchain ve Kripto Paralar

Öncelikle şunu belirtemkte fayda var ki bu iki konu çok daha derin konular ve buradaki yazılar ile tek başına anlatılabilecek ve aktarılabilecek şeyler değildir. O yüzden daha detaylı araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim. Yüksek seviyede kendini kanıtlamış ekonomistlerin bu konudaki sözlerini kısaca özetleyecek olursak ilerleyen teknoloji ile birlikte bu tür sembollerin de çok daha ileri boyutlara varacağı yönünde. Fakat şunu da çok net bir şekilde belirtiyorlar ki bu borsayı çok net bir şekilde manipüle etmek için de kullananlar da var ve bu sebeple doğru yatırımı yapıp uzun vadede beklenmeli fakat doğru hamleler ve doğru seçilmelidir. Ve bu haber yazısı da dahil hiç kimsenin sözleri ile doğrudan hareket etmemeli ve son kararı en doğru biçimde kendiniz vermelisiniz. Bu yazı herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. Aşağıda sadece geçmiş veriler sizlere gösterilecektir.

Bitcoin

En popüler ve yüksek fiyatlı olan Bitcoin'de sürpriz ve kötü düşüşler olmakta. 3-4 sene önce yaşadığı düşüşün bir benzerini şimdi de yaşamakta. Yakın geçmişte 4 bin dolardan işlem görürken 60 bin dolar seviyesine kadar çıkan kripto para birimi şimdi 30 bin dolar civarında işlem görüyor.

Ethereum

Kripto paralar için yapılan kötü haber pompalanması ve Bitcoin'deki sert düşüşten etkilenen Ethereum 200 dolarlardan 4000 dolar seviyesine kadar çıkmıştı. Fakat düşüşün de etkisi ile şimdilerde 2000 dolar civarında işlem görüyor.

Dogecoin

Pek bir sayısal veri yazmamıza gerek olmayan kripto para biriminde artık Elon Musk'ın tweetleri ile de hareket ettirmek epey bir zorlaştı. Fakat magazinsel gündemini halen korumakta.

Başka hangi kripto para birimleri ile ilgili haber yapılmasını isterdiniz?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow