Kuruluş Osman'da Hain Pusu

Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman’ın 70. Bölümünde Kayı Obası’ndaki ajan, oba içerisinde öğrendiği bilgileri Tekfur Nikola ve Tekfur Rogatus ile paylaşınca Osman için hain bir pusu kuruldu.

 0
Kuruluş Osman'da Hain Pusu

Türkmenler ve Kayı Obası üzerindeki ticaret baskısnı sona erdirmek için Nikea’ya gitme kararı alan Osman Bey'in bu kararını, oba içindeki ajanın Tekfur Nikola ve Tekfur Rogatus ile paylaşması üzerine Osman Bey ve Kayı Alpleriyolda pusuya düşürülür.

Yola çıkılmadan önce yolda pusu ihtimali olmasına karşın farklı yoldan gitmeyi planlayan Osman Bey, Malhun Hatun ve Kayı Alpleri ile birlikte yola koyulur. Belirlenen güzergahta ilerlerken yolda saldırıya uğramış bir at arabasına denk gelirler ve alpler tarafından yaralılara ilk müdahale yapılır. Bu sırada yaşanan durumda bir terslik olduğunu  anlayan  Osman Bey,  pusuyu fark etse artık çok geçtir.

Yoğun ok yağmuru altında kalan Osman Bey ve Kayı Alpleri derhal savaş  pozisyonu alsa da Osman Bey kendisine isabet eden ok ile yaralanır.  Osman yaralı olmasına rağmen Nikola’yı alt etmeyi başarır ve Nikola, Bizans askerleri tarafından kurtarılır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow