LAST CHANCE QUALİFİER ELEMELERİ BİTTİ! (3 TÜRK TAKIMI NE YAPTI?)

Son dönemlerin en popüler E-Spor oyunu olan Valorant'ın en büyük organizasyonuna katılabilmek adına son slot için yarışan takımların mücadelesi bitti ve turnuvaya katılan son takım da belli oldu. Detaylar haberin devamında.

LAST CHANCE QUALİFİER ELEMELERİ BİTTİ! (3 TÜRK TAKIMI NE YAPTI?)

Turnuva Hakkında 

Turnuva en prestijli Valorant turnuvasına yılın en başarılı takımlarını götürmek için düzenlendi. Gidecek diğer tüm takımlar belirli iken tek bir boş yer vardı ve bu boş yer için dünyanın farklı bölgelerinden gelen 8 takım birbiri ile yarışacaktı. Ve bu 8 takımdan 3'ü Türk Takımları idi.

Turnuvanın tabi ki belli başlı favorileri vardı. En büyük 3 favori sırasıyla temsilcimiz SMB, Liquid ve G2 idi.

Türk Takımları Turnuvada Ne Yaptı?

Henüz ilk turdan eşleşen iki temsilcimizde Futbolis Oxygen'i mağlup etti. Yenilenler kurasından gelen kolay rakibini Oxygen zorlansa da geçmeyi bildi. Diğer temsilcimiz SMB ise Guild karşısında ilk haritayı çok rahat kazanırken ikinci haritada da 7-0 üstündü. Her şey bizler için çok iyi gidiyor derken tam da bu andan itibaren hiçbir şey iyi gitmedi. Guild temsilcimiz karşısında bir geri dönüşe imza attı ve maalesef SMB henüz ilk aşamada 2-1 yenildi ve yoluna yenilenler aşamasından devam etti. Temsilcimiz oradaki rakibini rahat geçti ve rakibini beklemeye başladı. Futbolist G2 karşısında mükemmel oynasa da ufak hatalar sebebi ile maçı ucu ucuna verdi ve iki temsilcimiz yeniden eşleşmiş oldu. OXG Guild'e yenilirken SMB de FUT'a yenildi. Ve tek temsilcimiz Futbolist kaldı. Maalesef onlar da turnuvanın sürprizi Guild'e yenilerek turnuvaya veda etti.

Turnuvanın Sürprizi Guild

Temsilcilerimize karşı özellikle 2'sine karşı (FUT ve SMB) favori olmamasına karşı büyük bir sürprize imza atan Guild ekibi G2 ekibine de bir şok yaşatarak kaybedenler aşamasından büyük finale adını yazdırdı. İlk haritada da peri masalı devam etse Liquid mücadelenin ilerleyen dönemlerinde üstünlüğü ele aldı ve şampiyon oldu.

Şampiyon Liquid

Scream önderliğinde ilerleyen takıma bir de kardeşi Nivera dahil olunca çok olumlu bir hava yakalayan Liquid kesinlikle hak ederek turnuvayı kazandı. Nivera transferinin kesinlikle olumlu katkıları olduğu net bir şekilde belli olsa da (Sentinels ve Operatör katkısı) yedeğe çekilmesi gereken isim Kryptix mi idi tartışılır. Bakalım büyük organizasyonda neler başarabilecekler.