Maaşı tasarruflu harcama(Zor Ama:)

Her ay planlar projeler yapıp ay sonunu getiremeyen kardeşlerim toplanın :)

 0
Maaşı tasarruflu harcama(Zor Ama:)

Yaklaşık 2 senedir çalışıyorum. Her ay olduğu gibi bu ayda tasarruf için çalışmalara başladım ama zor gibi. Acaba sadece bende mi böyle sorun var :). Bu yazıyla düzeliyoruz inşallah:)

Bütçe yapıyoruz:Gelirimiz ve giderimiz olmak üzere 2 temel kavram var. Ve bunlar somut şeyler. Örneğin;Aylık 10 bin TL kazancımız var. 8 bin TL gider var. Arada 2 bin TL Lik fark (Keşke :). Aslında ihtiyaç önceliği diye bir liste yapmamız da bizi rahatlatabilir.Tabi bu liste size kalmış.

İndirim, kampanya takip etmek:Bunu hiç umursamazdım ama baya faydası oldu. Özellikle kredi kartından gelen kampanyalar. Market alışverişinde, internet alışverişinde bu çok önemli bir kriter. Aynı ürün 2 farklı sitesi 50şer TL farkla satılıyor. Pahalı olan site reklamlar vs. ile önümüze geliyor bizde kanıyoruz :) Mesela bir tanıdığım var,kredi kartından kampanyalara katılıyor. Harcama yaptıkça puan biriktiriyr ve yine kendisi kazançlı çıkıyor.

Eğlence ve sosyal hayat:Ben çocukken mahallede kola çekirdek yapardık :) Şimdi yapmak pek mümkün değil ancak abartılı yemek içmekte bütçeyi sarsan etkinliklerden birisi. Maalesef günümüzde sinema,tiyatro gibi sosyal etkinlikler oldukça maliyetli hale geldi. Her hafta gitmektense ayda bir gitmek sizi baya kâra sokacaktır. 

Ben yeni yazmaya başladım. Yanlışım kusurum vars affola. Desteklerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Demiryolcu Raylar arasında geçecek bir ömür..