Makyaj Çantasında Bulunması Gereken Hayat Kurtaran Malzemeler

Makyaj, her genç kızın , her kadının mutlaka yaptığı ve yapınca mutlu olduğu bir güzellik yöntemidir. Hepimiz biliyoruz ki, çantamızda her zaman ufak ya da büyük bir makyaj çantası var. Pekala, bu makyaj çantasında gerçekten önemli olmayan tüm malzemeleri mi taşıyoruz yoksa sadece o anda lazım olabilecek en önemli malzemeleri mi taşıyoruz? Eğer hepsini kullanırım diye bir sürü malzeme taşıyorsanız, büyük bir yanlış yapıyorsunuz. Hem size ağırlık yapacak hem de ihtiyacınız olmayacak malzemeleri taşıdığınız için pişman olacaksınız. Bunların hiçbirisine gerek yok. Hadi, şimdi çantamızda olması gereken temel makyaj malzemeleri nelermiş onlara bir göz atalım!

 0

1.

Makyaj Çantasında Bulunması Gereken Malzemeler

Dışarı çıkarken hepimiz yanımızda mutlaka bir tane makyaj çantası bulunduruyoruz. Günlük makyaj için ve makyajımızı tazelemek için bir adet makyaj çantası bulundurmak her zaman hayat kurtarır. Şimdi makyaj çantamızda bulunması gereken malzemelerden bahsedelim.

1.Far paleti(küçük ya da büyük)

2.Maskara(minik ya da büyük boy)

3.Allık

4.Concealer

5.Fondöten ya da isteğe göre bb/cc krem(hangisini kullanıyorsanız onu alabilirsiniz)

6.Yüz için nemlendirici

7.Dudak için nemlendirici

8.Makyaj Bazı

9.Ruj, Lip gloss ya da Lip balm

10.Highlighter(Aydınlatıcı)

11.Gerekli olan makyaj fırçaları

12.Tırnak makası, törpü

Bu malzemeler günlük makyajda kullandığımız malzemelerdir. İsteğe göre ekstra malzemeler ekleyebilir ya da bu listedeki kullanmadığınız malzemeleri çıkarabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durum. Eğer çok fazla makyaj yapan biri değilseniz bir adet maskara ve ruj işinizi görecektir. Ama eğer diyorsanız ki ben bütün malzemeleri kullanıyorum, o zaman tüm malzemeleri yanınızda taşıyabilirsiniz. Sizin de günlük olarak kullandığınız başka malzemeler de varsa yorumlara ekleyebilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Sağlıkla kalın! ????

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow