MASKE YASAĞI KALKTI

Bu hafta içinde yapılan Bilim Kurulu toplantısında azalan vaka sayıları nedeniyle maske takma zorunluluğunun belirli yerler dışında kaldırılması kararı alındı. Kararı Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA duyurdu.

 0
MASKE YASAĞI KALKTI

Covid 19 pandemi sürecinde en iyi koruyucumuz olan maskeleri artık her yerde takmak zorunda değiliz.

20 Nisan tarihinde yapılması planlanan Bilim Kurulu toplantısı bilinmeyen bir sebeple 27 Nisan tarihine ertelenmişti. Ancak son dakika kararıyla 26 Nisan tarihinde yapıldı.

Ülke genelinde vaka sayılarındaki düşüş nedeniyle hafta içinde yapılan toplantıda çok önemli bir karar alındı. Kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu.

Pandemi sürecinin başlamasıyla devlet tarafından uygulanan ve uyulmadığı takdirde ceza yazılmasına sebep olan maske takma zorunluluğu kaldırıldı. Açık ve kapalı ortamlarda maske takmak artık gerekmiyor. Sadece sağlık kuruluşları ve toplu taşıma araçlarında maske takılması zorunlu. 1000 vakanın altına düşene kadar bu yerlerde maske yasağının devam edeceği belirtildi. Buralarda maske takılmaması ceza almanıza ve en önemlisi Covid-19 hastalığına yakalanmanıza sebep olabilir. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow