Matrix 4, Diriliş olarak adlandırılabilir

İpucu, filmin yapımında yer alan bir makyaj sanatçısından geliyor.

 0
Matrix 4,  Diriliş olarak adlandırılabilir

Matrix,  artık yaygın olan mermi zaman etkisinden kırmızı ve mavi haplara görünüşte sona erdikten çok sonra da trendleri ve deyimleri etkileyerek, son popüler kültür tarihinin en ikonik filmlerinden biri haline geldi . Ancak son filmden bu yana neredeyse yirmi yıl geçti ve üçlemede o bölümü kapatırken, yine de bir şeyleri tekrar almak için biraz yer bıraktı. O zaman yakında gelebilir ve dördüncü filmin başlığıyla ilgili bu sızıntının doğru olduğunu varsayarsak, etrafta hala onu ezbere bilen insanlar varken seriden biraz daha fazla sıkmaya çalışacaktır.

Bir Matrix 4 olacağı asla sorgulanmamıştı, çünkü çekim gerçekten çoktan sona erdi. Aslında, filmin adıyla ilgili bu söylentiyi duymamızın nedeni de buydu. Ve tabii ki "Matrix 4" olmayacak.

İpucu, filmin yapımında yer alan bir makyaj sanatçısından geliyor. Ekibe çalışmaları için teşekkür ederek yapımcılardan bir hediye ve bir not gösterdi. Ceketin iç kısımlarında, ortada aşağı doğru inen stilize edilmiş "Dirilişler" kelimesiyle birlikte aynı derecede ikonik "Matrix kodu" vardı. Hayranlar, elbette, Matrix 4’ün başlığının "Matrix Resurrections" olacağını tahmin ederek bunu anladılar.

Doğruysa, başlık yine de çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Keanu Reeves ve Carrie Anne-Moss'un rollerini yeniden canlandıracakları göz önüne alındığında, geri dönecekleri sonucuna varmak neredeyse çok kolay. Matrix Revolutions, Neo’nun hikayesinin henüz bitmediğini ima etti, ancak The Matrix’te hiçbir şey gerçekten kolay değildi.

İyi ki cevaplarımızı almak için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız. Başlangıçta 2022 için planlanan Matrix 4, diğer adıyla Matrix Resurrections, şaşırtıcı bir şekilde 2021'de piyasaya sürüldü. Filmin tarihteki önemi ve yıllar içinde teknolojideki gelişmeler göz önüne alındığında, beklentiler kesinlikle yüksek olacak ve başarısızlığın sonuçları da daha büyük olacaktır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow