Meditasyonun Hayatımıza Katkısı

Meditasyon dendiğinde genel olarak aklımıza nirvanaya ereceğimiz ya da bambaşka bir dünyaya açılan kapı gelir. Hatta bu yüzden bazı insanlar bilimsel olmadığını, fazla ruhani olduğunu düşündüklerinden meditasyondan uzak dururlar.  Aslında meditasyonun sağlığımıza olan yararları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 0
Meditasyonun Hayatımıza Katkısı

Meditasyon dendiğinde genel olarak aklımıza nirvanaya ereceğimiz ya da bambaşka bir dünyaya açılan kapı gelir. Hatta bu yüzden bazı insanlar bilimsel olmadığını, fazla ruhani olduğunu düşündüklerinden meditasyondan uzak dururlar. 

 

Aslında meditasyonun sağlığımıza olan yararları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yaşadığımız stresi kontrol altına almak ve kontrol altında tutabilmek; odaklanma sorunumuzu ortadan kaldırabilmemize yardımcı olmak; sinirlerimizi, vücudumuzun bazı ağrılarını kontrol altında tutabilmek meditasyon sayesinde gerçekleşebilir.

              

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri olan yoğun stres, beraberinde birçok hastalığı da getirebilir. Kronikleşen baş ağrısından mide rahatsızlıklarına kadar stresin somut etkilerini hissederiz. Her gün kendiniz için ayıracağınız 15 dakikalık bir zamanla hayatınızı değiştirebilir, sağlık sorunlarınızı engelleyerek stresten uzak yaşayabilirsiniz.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

gizemdoğan Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. 3 yıldır freelance olarak içerik editörlüğü yapıyorum.